05:37 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Tapo galutinai aišku, kad JAV nepavyks šį pavasarį įgyvendinti savo didelio plano perkelti karius ir techninę įrangą į Europą ir prie Rusijos sienų, pažymėjo karo politologas Andrejus Koškinas

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Sumanymas perkelti daug JAV karių į Europą, pasirodo, buvo ne vietoje ir ne laiku, sakė Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas, karo politologas Andrejus Koškinas interviu Sputnik radijui.

  "Koronavirusas atskleidė visas silpnąsias vietas — ne tik ekonomikoje, socialinėje, bet ir karinėje srityje, visų pirma, tos kolosalios [pratybos], kaip tuo metu sumanė NATO kariniai vadai, greičiausiai neįvyks, o jei ir įvyks, tai bus fragmentiškai suskaidytos ir bus atidirbtos fragmentiškos užduotys", — pažymėjo ekspertas.

  Lietuvos gynybos ministras Raimundas Karoblis išreiškė viltį atnaujinti bendradarbiavimą su JAV pasibaigus koronaviruso pandemijai.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Pentagonas sustabdė kariuomenės perkėlimą į Europą "Defender Europe" pratyboms dėl COVID-19 epidemijos.

  Pratybos "Defender 2020" turėjo tapti didžiausiomis JAV pratybomis Europoje per 25 metus. Iš viso per pratybas iš JAV į Europą buvo planuojama perkelti apie 20 tūkstančių karių. Jų laikymo centru buvo pasirinkta Vokietija, tačiau įvairūs šių pratybų elementai planuojami dešimties NATO valstybių teritorijoje, taip pat šalia Rusijos sienų su Lenkija ir Baltijos šalimis.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Ekspertas paneigė citrusinių vaisių naudą koronaviruso profilaktikai
  Serialo "Sostų karai" aktorius užsikrėtė koronavirusu
  Karantinas itališkai: kodėl Italijos gyventojai gieda choru balkonuose
  Tegai:
  Baltijos šalys, JAV, pratybos, COVID-19, NATO

  Svarbiausios temos