14:56 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (646)

  Be to, užsieniečiai, kurių teisėtas gyvenimo Latvijoje laikotarpis pasibaigė po kovo 13 dienos, nepaprastosios padėties metu gali likti respublikoje, neįformindami naujo leidimo gyventi ar negaudami vizos, ir išlaikyti teisę dirbti

  VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Latvijos Seimas nutarė leisti naudoti pasą, kurio galiojimo laikas pasibaigė, kad būtų galima identifikuoti asmenį ekstremalios situacijos šalyje metu, pasakė RIA Novosti Latvijos Saeimo atstovas.

  "Jei Latvijoje išduoto asmens dokumento galiojimo laikas pasibaigė, nepaprastosios padėties metu jis gali būti naudojamas asmeniui identifikuoti. Tuo pačiu metu, esant kritinei situacijai, Pilietybės ir migracijos reikalų valdybos viršininkas ar jo įgaliotas pareigūnas galės kaip išimtį išduoti naujus asmens dokumentus", — pasakė agentūros pašnekovas.

  Atitinkamą pataisą Saeima priėmė penktadienį.

  Taip pat numatyta, kad užsieniečiai, kurių teisėtas gyvenimo Latvijoje laikotarpis pasibaigė po kovo 13 dienos, nepaprastosios padėties metu gali likti respublikoje, neįformindami naujo leidimo gyventi ar negaudami vizos, ir išlaikyti teisę dirbti.

  Užsieniečiai, norintys toliau gyventi Latvijoje su leidimu gyventi, prašymą išduoti leidimą gyventi turi pateikti elektronine forma, patvirtinę prašymą ir pridedamus dokumentus saugiu elektroniniu parašu arba atsiuntę juos paštu.

  Kovo 13 dieną dėl koronaviruso plitimo Latvijoje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis, kuri numato keletą griežtų priemonių viruso plitimui riboti. Visi tarptautiniai keleivių pervežimai sustabdyti, masiniai renginiai yra uždrausti, mokyklos ir universitetai neveikia. Nepaprastoji padėtis galios iki balandžio 14 dienos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 209 tūkstančiai žmonių 168 šalyse, daugiau nei 8,7 tūkstančiai mirė. Šiuo metu Latvijoje koronavirusas diagnozuotas 111 žmonių.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (646)

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino galimus koronaviruso karantino terminus pasaulyje
  Pradedami skelbti duomenys, kur lankėsi užsikrėtusieji koronavirusu
  Londone dėl koronaviruso prasidėjo vagystės
  Nuo šiandien Klaipėdoje pradės veikti mobilusis koronaviruso tyrimų punktas
  Tegai:
  leidimas gyventi šalyje, koronavirusas, pasas, Latvija

  Svarbiausios temos