04:27 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Linkevičius pažymėjo, kad tranzitas vyksta tik per Kenos–Kybartų sienos kirtimo postus, pačiame maršrute nebus jokių sustojimų Lietuvoje

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Dėl koronaviruso pandemijos sugriežtinti tranzito iš Kaliningrado srities ir regiono per Lietuvą reikalavimai, tačiau maršrutas vis tiek veiks, pareiškė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  "Stengiamės išsaugoti tą tranzitą iš principo, bet, be abejo, jis yra ribojamas: traukinių skaičius ribojamas, keleivių traukinyje — ne daugiau nei 100 su atitinkamais reikalavimais", — spaudos konferencijoje trečiadienį Linkevičius.

  Linkevičius priminė, kad tranzitas vyksta tik per Kenos–Kybartų sienos kirtimo postus, pačiame maršrute Lietuvoje nebus jokių sustojimų ir keleivių išlaipinimų.

  Užsienio reikalų ministras taip pat pažymėjo, kad dėl uždarytų sienų ir atšauktų skrydžių dabar apie du tūkstančiai piliečių, įstrigusių kitose šalyse, negali patekti į Lietuvą. Anot Linkevičiaus, šie žmonės registravosi įstaigos tinklalapyje su prašymu atgabenti juos į tėvynę. Šiuo metu daugiausia pareiškėjų yra Ispanijoje.

  Ministras taip pat paragino visus, esančius užsienyje ir negalinčius savarankiškai atvykti namo, pranešti apie tai šalies Užsienio reikalų ministerijai.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Lietuva įveda naujas tranzito per savo teritoriją taisykles. Traukinyje daugiausia gali važiuoti šimtas žmonių, vienoje kupė gali keliauti ne daugiau kaip du keleiviai.

  Kaip sakė interviu Sputnik Lietuva politologas Aleksandras Nosovičius, iš Kaliningrado srities į Rusiją atvykstantys traukinių keleiviai ir taip neturėjo teisės išlipti Lietuvos teritorijoje, o pavojus dėl koronaviruso gali kilti tik Lietuvos pasieniečiams ir muitinės pareigūnams, vizų tarnybos darbuotojams, kurie tikrina dokumentus.

  Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau kaip 414 tūkst. žmonių, mirė daugiau nei 18 tūkst.

  Lietuvoje užfiksuoti 290 koronaviruso atvejai, keturi žmonės mirė.

  Taip pat skaitykite:

  Dar šia tema

  "Prada" pradeda siūti specialius drabužius ir kaukes Italijos gydytojams
  "Metallica" pradėjo kassavaitinį koncertų ciklą YouTube kanale
  Prancūzijoje paaiškinta, kodėl Makronas į ligonines vyksta be kaukės
  Tegai:
  Kaliningradas, tranzitas, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos