04:49 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)

  Latvijos deputatas pažymėjo, kad geležinkelio elektrifikavimo projekto atmetimas reiškia, kad šalis "žais žemesnėje lygoje"

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Bendrovė "Latvijos geležinkeliai" dėl lėšų trūkumo atsisakė geležinkelių elektrifikavimo projekto ir taip paneigė šalies dalyvavimą "dideliame tranzito žaidime" Baltijos regione, praneša portalas "RuBaltic.ru" su nuoroda į Latvijos Saeimos deputatą, ekonomistą Viačeslavą Dombrovskį.

  Deputatas teigė, kad įmonės sprendimas liko nepastebėtas. Anot jo, daugelis pakėlė ranką įsibėgėjus Latvijos tranzito pramonei, tačiau Naujosios konservatorių partijos politikai iššovė "kontrolinį šūvį". Dombrovskis mano, kad politikai "nesupranta savo veiksmų pasekmių".

  "Tai [sprendimas] reiškia, kad Latvija palieka didįjį tranzito žaidimą mūsų regione. Estija pasitraukė dar po Aliošos [paminklo sovietiniam kareiviui nugriovimo — Sputnik]. Lieka Lietuva su Klaipėdos uostu", — sakė jis.

  Jis priminė, kad Baltijos šalys pereina prie naujo elektrifikuoto geležinkelių standarto, o Latvijos pasitraukimas privers tranzito pramonę "žaisti žemesnėje lygoje", ir pridūrė, kad atitinkamos programos vykdomos Rusijoje, Kazachstane, Baltarusijoje ir Lietuvoje.

  "Latvijos geležinkelių" valdyba nusprendė atsisakyti didelių geležinkelio objektų elektrifikavimo programos, nes sumažėjo krovinių tranzito apimtys. Nuostoliai siekia 441 milijoną eurų.

  Baltijos šalių politikai ir ekspertai ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos krovinių apimčių sumažėjimo Lietuvos, Latvijos ir Estijos uostuose.

  Visų pirma, Baltijos jūros uostų praradimas yra susijęs su anglių perkrovimo sumažėjimu: Rusijos bendrovės pradėjo jį vykdyti per savo uostus. Anot analitikų, Baltijos šalims bus nepaprastai sunku rasti, kuo pakeisti Rusijos krovinius.

  Taip pat skaitykite:

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2202)

  Dar šia tema

  Kaliningrade pristatyta nauja Lietuvos generalinė konsulė
  Lietuva pratęsė tranzito laikotarpį užsienio piliečiams
  Tegai:
  geležinkelis, tranzitas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos