20:01 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  "AirBaltic" prezidentas Martinas Gausas žada per metus atgal į darbą priimti atleistuosius, tačiau kol kas siūlo išeiti nemokamų atostogų arba išeiti iš darbo su vieno ar dviejų atlyginimų dydžio kompensacija

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Latvijos nacionalinė skrydžių bendrovė "airBaltic" planuoja sumažinti savo personalą maždaug 700 žmonių, tačiau atnaujinus skrydžius, yra pasirengusi juos vėl įdarbinti, sakė oro bendrovės generalinis direktorius Martinas Gausas (Martin Gauss), darbuotojai bus atleidžiami ir Rygos oro uoste, pranešama laidos "De facto", kurią transliuoja Latvijos televizija, eteryje.

  "AirBaltic" vadovybės tikslas — sumažinti darbuotojų skaičių iki 1000, kad įmonė galėtų veikti ir kuo greičiau grįžtų į rinką, sakė Gausas.

  "Dabar turime sumažinti darbuotojų skaičių, kitaip greitai prarasime per daug pinigų", — teigė skrydžių bendrovės vadovas.

  "AirBaltic" sprendimą sumažinti pilotų, palydovų ir techninio personalo skaičių palaiko pagrindinis akcininkas — Latvijos ryšių ministerija.

  "Mes visiškai palaikome visus oro linijų vadovybės veiksmus siekiant "įšaldyti" įmonę", — sakė ministerijos vadovas Talis Linkaitis.

  Valstybinė užimtumo agentūra ir profesinės sąjungos buvo įspėtos apie atleidimus. Atleistiems darbuotojams siūlomos įvairios galimybės — išeiti nemokamų atostogų arba nutraukti darbo santykius su vieno ar dviejų mėnesių darbo užmokesčio dydžio išeitinėmis išmokomis.

  Pasak Gauso, susitarimas su profesine sąjunga dėl darbuotojų atleidimo dar nėra pasiektas.

  Aviacijos darbuotojų profsąjunga mano, kad darbuotojai, daug metų dirbę "airBaltic", turi gauti didesnį atlygį. Sąjunga taip pat kaltina skrydžių bendrovės vadovybę tuo, kad iš tikrųjų nėra svarstomos jokios kitos galimybės spręsti ginčus dėl atleidimo iš darbo.

  Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 630 tūkstančių infekcijos atvejų, daugiau nei 30 tūkstančiai žmonių mirė.

  Koronavirusas Europos šalyse
  © Sputnik /
  Koronavirusas Europos šalyse
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Pajūryje policininkai aptiko karantino metu veikiantį turgų
  Vilnius sukūrė technologiją, kuri leistų stebėti karantinuojamų asmenų lokaciją
  Psichoterapeutė papasakojo, kas gali sukelti skyrybas po karantino
  Tegai:
  darbuotojai, airBaltic

  Svarbiausios temos