05:08 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Pasak Estijos prezidentės, reikia greitai rasti darbo jėgos trūkumo žemės ūkyje sprendimus — braškės noksta pagal grafiką

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid priminė piliečiams, kad žemės ūkio sektoriaus problemos liečia ne tik pačius ūkininkus, bet ir visą visuomenę, rašo "Postimees".

  Vakar Kaljulaid surengė virtualų susitikimą su Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų vadovais, kad aptartų krizės poveikį žemės ūkio sektoriui. Susitikimo metu buvo išsamiai aptariamos šios pramonės problemos, ypač susijusios su darbo jėgos trūkumu.

  Vakar Estijos Parlamento kaimo reikalų komisijos nariai nusprendė palaikyti leidimų dirbti užsieniečiams, kurie jau yra Estijoje, pratęsimą bent iki nepaprastosios padėties pabaigos. Anksčiau tvirtinta, kad sritys, priklausančios nuo užsienio darbuotojų darbo, be šios priemonės negalėtų išgyventi.

  Anot Kaljulaid, šį pavasarį kilusią darbuotojų trūkumo problemą galima iš dalies išspręsti laikinai pritraukiant žmones, neturinčius atitinkamos patirties, tačiau šiame sektoriuje pakanka ir specifinio darbo, o jau daugelį metų neįmanoma išsiversti be darbo jėgos iš užsienio.

  "Žinoma, dabartinį darbo jėgos trūkumą žemės ūkyje galima iš dalies išspręsti įtraukiant visiškai ar laikinai netekusius darbo Estijos gyventojus. Aš raginu visus šiuos žmones atkreipti dėmesį į kaimą ir, pagal galimybes, padėti ūkininkams. Tačiau kartu šiuolaikiniame ūkyje yra labai daug darbo vietų, kurių tokiu būdu užpildyti negalima", — pridūrė prezidentė.

  Dėl pandemijos Estijoje išaugo bedarbių skaičius: jei vasario pabaigoje šalyje buvo užregistruota 36 681 bedarbis, tai kovo pabaigoje jau buvo 40 910. Aišku, kyla klausimas — kodėl nepasiūlius darbo vietiniams gyventojams? Kaip pranešama, tam trukdo trys aplinkybės: bedarbio pašalpos bent porą mėnesių laikys žmones ne darbo rinkoje, atlyginimai kaime piliečių netraukia, o netrukus žemės ūkio įmonės, norėdamos sumažinti išlaidas, turės mažinti atlyginimus.

  Anot Kaljulaid, sprendimai žemės ūkyje turi būti surasti greitai, nes braškės bet kokiu atveju bręsta pagal grafiką, o ne priklausomai nuo to, kada bus parengtas vienas ar kitas įstatymo projektas.

  "Greitas sprendimas būtų darbo leidimų pratęsimas svetimšaliams darbuotojams, kurie jau yra čia nepaprastosios padėties sąlygomis", — sakė Estijos prezidentė.

  Estijos žemės ūkio ir prekybos rūmų duomenimis, iki šiol ketvirtadalis žemės ūkio darbuotojų — piliečiai iš užsienio, trečdalis melžimo įmonių operatorių dideliuose ūkiuose ir šeštadalis kitų ūkio darbuotojų atvyksta iš Ukrainos ar iš kitų trečiųjų šalių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Veryga apie koronavirusą: Lietuvoje yra 21 sunkios būklės pacientas
  Kauno apskrityje pradedama skirti baudas už karantino nesilaikymą
  Tegai:
  derlius, žemės ūkis, bedarbiai, koronavirusas, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos