18:17 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Paaiškėjo, kad Baltijos šalių neonacių lyderis gyvena mažame Estijos miestelyje, lanko mokyklą, mokosi patenkinamai

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Estijos saugumo policija negali areštuoti tarptautinės nenacistinės grupuotės "Feuerkrieg Division" (FKD) įkūrėjo ir vadovo — jam tik trylika metų praneša savaitraštis "Eesti Ekspress".

  "Feuerkrieg Division" grupuotė yra plačiau žinomos neonacių grupės "Atomwaffen Division", įsikūrusios JAV, atšaka Baltijos šalyse.

  Praėjusį rugsėjį FTB areštavo "Atomwaffen Division" narį Jarrett'ą William'ą Smith'ą, kuris įtariamas bandymu susprogdinti didelį televizijos tinklo pastatą, o praėjusių metų vasarį kitas grupuotės narys, JAV pilietis Conor'as Climo, pripažintas kaltu sinagogos ir homoseksualų baro padegimu Las Vegase. Tyrimo duomenimis, Smith'as taip pat ketino stoti į Ukrainos "Azovo" bataliono* gretas.

  Estijoje įsikūrusi grupuotė veikė Latvijoje, Lietuvoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Kanadoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Kroatijoje, Nyderlanduose ir kai kuriose kitose šalyse. Policijos duomenimis, "Feuerkrieg Division" nariai dalinosi gairėmis, kaip gaminti sprogstamuosius įtaisus, ar patarimais, kaip modifikuoti ir įsigyti ginklus. Tačiau pagrindinė FKD veikla yra propagandinių plakatų ir skrajučių platinimas.

  Paaiškėjo, kad Estijos saugumo policija šių metų sausį sulaikė "Feuerkrieg Division" vadovą, kuris internete veikė su slapyvardžiu "Commander", tačiau buvo priversta jį paleisti. Paaiškėjo, kad neonacių vadovui yra tik 13 metų, o Estijoje nepilnamečiai nėra teisiškai atsakingi ir negali būti uždaryti į areštinę.

  "Eesti Ekspress" duomenimis, visas FKD valdymas buvo vykdomas internetu, todėl vadas galėjo lengvai nuslėpti savo tapatybę ir amžių. Tačiau iš susirašinėjimo internete galima daryti išvadą, kad tik kai kurie grupės nariai yra vyresni nei 20 metų. Labiausiai tikėtina, kad dauguma jų jaunesni, dar nesulaukę pilnametystės.

  Pabaltijo neonacių lyderis gyvena mažame Estijos miestelyje, eina į mokyklą, mokosi patenkinamai.

  * Rusijoje uždrausta ekstremistų organizacija.

  Dar šia tema

  Antinacistas: tarp Latvijos nacionalinės partijos ir nacistų yra lygybės ženklas
  Lietuvoje medaliu apdovanotas Kijevo karinės operacijos prieš Donbasą dalyvis
  Užėjo ne į tą barą: Vilniaus centre sumuštas atlikėjas Alen Chicco
  Tegai:
  Baltijos šalys, neonacizmas

  Svarbiausios temos