01:32 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Estijos gynybos ministerijos sekretoriaus, susiklosčius tokiai situacijai šaliai svarbu padėti pamatus naujoms darbo vietoms kurti ir šalies gynybai stiprinti

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Estija, Latvija ir Suomija pasirašė susitarimą dėl bendro karinių šarvuočių kūrimo. Apie tai pranešė Estijos gynybos ministerija.

  Pasak Estijos gynybos ministerijos sekretoriaus Kristjano Prikko, esant dabartinei krizei svarbu padėti pamatus naujoms darbo vietoms kurti ir šalies gynybai stiprinti.

  "Projekte, kuriame dalyvauja kelios pusės, turime prisiminti, kad pagrindinis mūsų tikslas sukurti platformą, atitinkančią Estijos gynybos pajėgų reikalavimus, už kuo palankesnę kainą", — sakė jis.

  Estijos gynybos ministerija pažymėjo, kad naujos karinės technikos kūrimas leis pakeisti pasenusias "Pasi" transporto priemones, kurios buvo sukurtos 1980 metais Suomijoje, kad pakeistų sovietinius šarvuočius. Daugelis šarvuočių, kurie yra Estijos gynybos pajėgų dalis, artimiausiais metais turėtų būti nurašyti.

  Tikimasi, kad susitarimai tarp šalių leis Baltijos šalims sukurti laisvą keitimąsi komponentais.

  Estija kartu su kitomis Baltijos šalimis laiko NATO karius gynėjais nuo "Rusijos grėsmės" ir visada pasisako už papildomą karių ir įrangos dislokavimą jų teritorijoje. Šios šalys vis dažniau perka ginklus iš sąjungininkų šalių ir sudaro gynybos sutartis už dideles sumas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, o tokia retorika yra tik pasiteisinimas dislokuoti NATO pajėgas arčiau Rusijos sienų.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO karo medikai atskrido į Lietuvą aljanso karių gydyti
  Estija "išsiųs" užsieniečius, likusius be darbo
  Tegai:
  šarvuočiai, Suomija, Latvija, Estija

  Svarbiausios temos