11:04 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalių visuomenėje yra labai daug žmonių, kurie yra samdomi valstybės darbuotojai ir laukia, kol jiems moka, mano politologas Vadimas Gilisas

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Tik jei Europoje susiklostys situacija, kuomet bus galima grįžti į Latviją, tada galima laukti, kad į šalį sugrįš jauni, stiprūs žmonės, kurie anksčiau išvažiavo į Europą, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas Vadimas Gilisas.

  Analitikos agentūros "SKDS" vadovas, sociologas Arnis Kaktinšas padarė prielaidą, kad Latvija susidurs su galingu socialiniu sprogimu ir katastrofa, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į Press.lv.

  Jis priminė, kad per ankstesnę 2008–2009 metų ekonominę krizę žmonės, užuot rengę plataus masto protestus, masiškai išvažiavo iš šalies. Tačiau tada sienos buvo atidarytos, tad daugiau nei šimtas tūkstančių gyventojų išvyko iš Latvijos, o dabar dėl pandemijos metu žmonės neturi kur dėtis.

  Politologas Vadimas Gilisas atmetė socialinio sprogimo Latvijoje galimybę.

  "Bent jau tol, kol žmonės, kurie išvažiavo iš čia į Europą, pradės masiškai grįžti. Jei Europoje susiklostys situacija, kuomet bus galima grįžti į Latviją, tada gali būti, kad čia kažkas ir gali nutikti tik todėl, kad čia atvyks jauni, stiprūs ir labai nepatenkinti blogėjančiomis gyvenimo sąlygomis žmonės. Bet man atrodo, kad nėra kam "sprogti". Baltijos šalių visuomenė yra tokia, kad čia yra daug žmonių, kurie yra samdomi valstybės darbuotojai. Jie tyliai ir ramiai sėdės ir lauks, kol valstybė jiems kažką mokės", — pažymėjo jis.

  Gilisas įsitikinęs, kad valstybė turės pinigų, nes ES juos skirs dėl krizės.

  Dar šia tema

  Užfiksuotas didžiausiais Lietuvoje gyvenančių užsieniečių skaičius
  Demografinė kapituliacija: Lietuva laukia afrikiečių antplūdžio
  Koronavirusas sunaikino Europos "socialinio rojaus" mitą
  Tegai:
  demografijos problemos, Latvija

  Svarbiausios temos