01:10 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Kavos antkainis skirtingose prekybos parduotuvėse dažnai yra toks didelis, kad galės kompensuoti biržos svyravimus, papasakojo "Rosčaikofe" asociacijos vadovas Ramazas Čanturija

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Kava iš tiesų lieka gėrimu, kuris populiarus Europoje bet kuriuo metu, sakė interviu Sputnik Lietuva arbatos ir kavos gamintojų asociacijos vadovas Ramazas Čanturija.

  "Beveik visose Europos Sąjungos šalyse, įskaitant Baltijos šalis, kava buvo ir tebėra tradicinis šimtmečių produktas ir gėrimas. Ten kavos vartojimas, tiek ne namie, tiek namuose, tam tikra prasme yra glaudžiai susijęs. Žmonės nevaikšto į kavines, tačiau ir toliau geria kavą namuose", — pažymėjo Čanturija.

  Anot jo, kavos biržos kainų augimas dabar susijęs, be kita ko, su tuo, kad Brazilijoje, kur dabar prasideda derliaus nuėmimas, yra tam tikra rizika dėl pandemijos. Dėl koronaviruso vietiniai tiekėjai bijo nerasti pakankamai kavos rinkėjų. Tuo tarpu biržos svyravimai tiesiogiai nepriskiriami vartotojams gaminamos kavos kainai.

  "Labai svarbus momentas, kurį taip pat reikia išsiaiškinti. Kaina, kurią matome ant lentynos mažmeninės prekybos parduotuvėje, skiriasi nuo gamintojo pagaminto produkto kainos kažkur 50 procentų, kai kur — šimtu. Platinimo tinklo antkainis yra toks didelis, kad labai dažnai kompensuoja svyravimus, kuriuos matome biržoje. Yra logistika, yra daugybė išlaidų, nesusijusių su gamybos kaina. Dažnai žmonės galvoja, kad jei biržoje kavos kaina išaugo dvigubai, tai kavos kaina turėtų išaugti parduotuvėje. Tačiau taip nėra", — sakė Čanturija.

  Koronaviruso epidemijos fone kavos kainos pakilo, pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į "BB.lv".

  Gegužės mėnesio išankstiniai sandoriai arabikos rūšiai Niujorko biržoje pakilo 15 procentų — iki 1,2 dolerio už svarą. Tarpininkavimo bendrovės "Marex Spectron" atstovo Maksimiliano Kopsteiko (Maximilian Copestake) teigimu, pandemijos metu labai sumažėjo daugelio produktų paklausa. Tačiau krizė kavos nepaveikė, todėl produkto kaina netgi pradėjo kilti.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo "Klaipėdos hospiso" situacija, kur beveik visi užsikrėtė COVID-19
  Rusijos gynybos ministerija parodė, kaip dirbama lauko laboratorijoje Italijoje
  Savivaldybė padės į sunkią padėtį patekusiems vilniečiams
  Tegai:
  koronavirusas, kaina, Baltijos šalys, kava

  Svarbiausios temos