10:43 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dvi moterys Estijoje visą mėnesį buvo teisėtai susituokusios, nors tos pačios lyties asmenų santuokos šalyje negali būti įregistruotos

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Dvi moterys Tartu oficialiai išsiskyrė, tačiau ne savo noru, rašo "Postimees".

  Aštuonerių metų santuokos pabaiga, kuri įforminta Tartu prieš Velykas, galėjo būti tik bendros statistikos papildymu. Tačiau tai, kad 30–40 metų moterys išsiskyrė, iškėlė nemažai klausimų.

  Paaiškėjo, kad viena iš moterų dar neseniai buvo vyras. Klausimas dėl skyrybų iškilo todėl, kad kovo pradžioje vyras turėjo užpildyti lyties, vardo ir asmens kodo pakeitimus. Dvi moterys negali likti susituokusios — jei pačios neprašytų skyrybų, gyventojų reikalų ministrei tektų kreiptis į teismą, kad nutrauktų santuoką.

  Teisėtai sudaryta santuoka automatiškai netampa negaliojančia pasikeitus lyčiai, kai sutuoktiniai tampa tos pačios lyties. Taigi, per mėnesį, kuris praėjo nuo prašymo nutraukti santuoką pateikimo iki santuokos nutraukimo, Estijos valstybės akyse abi moterys buvo teisėtos sutuoktinės, turinčios visas iš to kylančias teises ir pareigas.

  Dabar išsiskyrusios moterys, jei norės, galės įforminti gyvenimą drauge — Estijoje tai leidžiama tarp tos pačios lyties žmonių.

  Estijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2018 metais gyventojų registre buvo įforminti septyni įrašai dėl lyties pakeitimo, o 2019 metais — 22. Neįmanoma nustatyti, kiek šeimų iširo dėl vieno iš sutuoktinių lyties pasikeitimo, nes Estijoje nereikia nurodyti skyrybų priežasties.

  Dar šia tema

  Užėjo ne į tą barą: Vilniaus centre sumuštas atlikėjas Alen Chicco
  Tegai:
  skyrybos, moterys, Estija

  Svarbiausios temos