00:26 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Kaip pranešama, Latvijoje šiuo metu užsikrėtusių koronaviruso infekcija žmonių skaičius išaugo iki 778

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Žuvų perdirbimo gamykla "Kolumbija Ltd" Liepojoje nuo birželio 1 dienos stabdys gamybą, kol kas iki rugsėjo 15 dienos, pranešė gamyklos vadovas Igoris Krupnikas.

  "Liepoja lieka be žuvies konservų gamybos — "Kolumbija Ltd" gamyklos vadovas Igoris Krupnikas įmonę uždaro nuo birželio 1 dienos. Kol kas maždaug trejiems su puse mėnesio — iki rugsėjo 15 dienos", — rašoma agentūros pranešime.

  Sputnik Latvija duomenimis, apie 80 vienintelės Liepojos žuvų perdirbimo gamyklos darbuotojų eis į darbo biržą, personale liks apie penkis žmones. Krupnikas patikslino, kad "Kolumbija Ltd" vis tiek galės pradėti veiklą rudenį — paliks šaldytas žuvis šaldytuve, tačiau tam Latvijoje turėtų atsirasti mechanizmai, padedantys verslui.

  "Reikalingi realūs paramos mechanizmai. Galiausiai panaikinkite KOZ (privalomas elektros energijos komponentų pirkimas), tai daugiau nei pati elektra, kuri ir taip nėra pigi. Taip pat labai didelė dujų kaina, o tai sudaro 20 % kainos. Mums reikia subsidijuojamų darbo vietų, kaip ir kitose šalyse, PVM grąžinamo eksportuotojams ne po 45 dienų, o po trijų, kaip Estijoje, valstybės apmokamo nedarbingumo, kaip ir kitose šalyse", — pabrėžė Krupnikas.

  Jis įsitikinęs, kad koronaviruso pandemija ir vėlesnės karantino priemonės sukels rinkos sąstingį ne mėnesiui ar dviem, o 3–5 metams.

  "Be šių paramos mechanizmų ne tik mes — visos Latvijos gamyklos negalės dirbti. Todėl žiūrėsime, kaip mūsų valstybė pereina nuo žodžių prie darbų, ir spręsime, ar verta pradėti gamybą, ar perkelti ją į adekvatesnę šalį. O dirbti mes išmokome ir su šaldyta žuvimi. Dabar nėra skirtumo, kur bus gamykla — Latvijoje ar Izraelyje, bet tikrai ten, kur gamintojas bus labiau mylimas", — pabrėžė Krupnikas.

  Žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Latvijoje išaugo iki 778. Respublikoje galioja nepaprastoji padėtis. Sustabdyti visi tarptautiniai keleivių vežimai, uždrausti masiniai renginiai, uždarytos mokyklos ir universitetai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 2,5 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 172 tūkst. žmonių mirė. 

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Čaplinskas pasipiktino valdžios metodu COVID-19 paplitimui tarp gyventojų tirti
  Merkel teigia, kad norint įveikti krizę reikia griežtų priemonių
  Skvernelis papasakojo, kaip stimuliuoti energetiką COVID-19 metu
  Tegai:
  karantinas, žuvys, koronavirusas, Latvija

  Svarbiausios temos