10:58 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Net jei Lietuvos, Latvijos ir Estijos valdžios mano, kad pasibaigus karantinui dėl COVID-19, jų gyventojai vėl važiuos dirbti į stiprios ekonomikos šalis, tai greičiausiai neįvyks, mano ekspertas Dmitrijus Golubovskis

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Pandemija paveikė visas Europos šalis ir visos jos yra priverstos kovoti su COVID-19 plitimu. Tai reiškia, kad visos ekonomikos atslūgo ir joms reiks atsigauti, sakė interviu Sputnik Lietuva finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis.

  "Darbo migracija nebus tokia aktyvi kaip anksčiau. Antra — nuo pandemijos, skirtingai nei 2008 metais, visi nukentėjo vienodai. Dabar nedarbas yra didelis visur. Jei 2008 metais stiprios ekonomikos išliko geromis, o silpnos, tokios kaip Baltijos šalyse, krito, ir todėl prasidėjo emigracija iš silpnų į stiprias, tai dabar visi nukentėjo... Vokietijoje ar Prancūzijoje bus daug savų bedarbių. Gal ten situacija bus geresnė, bet pirmiausia turtingų Europos šalių vyriausybės padės sau, išlaikys darbo vietas saviems... Apie Europos vienybę pamirš, kai bus kalbama apie savus rinkėjus", — mano ekspertas.

  Pasak jo, jei padėtis Europos ekonomikoje klostysis ne per geriausiai, tuomet ES šalių valdžia gali apriboti imigraciją, kad visų pirma pasirūpintų savais piliečiais. Lietuvai, Latvijai ir Estijai tai gali atsiliepti labai stipriai.

  "Man atrodo, kad tai didelis nedarbas, kuris dabar formuojasi Baltijos šalyse, kurios labai nukentės dėl to, kad sumažės turizmo sritis, kuri yra reikšmingas pajamų ir biudžeto šaltinis bei darbdavys. Šioms šalims ateina sunkūs laikai, didesne dalimi — Latvijai, mažiau — Estijai ir Lietuvai, vis dėlto žemės ūkis čia atlieka svarbų vaidmenį. Latvijoje turizmas yra didžiausia pramonės šaka, jei lygintume šias šalis... Turistų srautas nebus greitai atkurtas", — sakė Golubovskis.

  Dėl koronaviruso pandemijos ir dėl su ja susijusio karantino kyla didelė rizika, kad žmonės, kurie dabar yra bedarbiai, atsivėrus sienoms tarp valstybių, gali emigruoti, pranešė "BB.lv" su nuoroda į Latvijos darbdavių konfederacijos finansų ir mokesčių ekspertą Janį Hermanį.

  Ekspertas palygino situaciją su prieš dešimtmetį ištikusia krize, "kai sparčiai augo bedarbių skaičius — žmonės negalėjo įsilieti į darbo rinką ir išvyko".

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2159)

  Dar šia tema

  Finansų ministras išpranašavo, kad šalies BVP gali smukti daugiau nei 7 %
  Ekspertas palygino Lietuvos ekonomiką su "dviračiu, kuris gali nukristi"
  Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
  Tegai:
  migracija, nedarbas, karantinas, koronavirusas, Europa, Estija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos