00:35 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Pagrindinės ES valstybės imsis priemonių, kad išsaugotų savo pramonės šakas, papildomos paklausos sąskaita, mano ekspertas Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Europos Sąjunga mėgins padėti regionams, kuriuos labiausiai paveikė ekonominė krizė, tačiau tai nereiškia, kad pagalba bus nukreipta į ES periferiją, interviu Sputnik Lietuva sakė Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės Socialinių ir ekonominių tyrimų instituto direktorius Aleksejus Zubecas.

  "Šiuo atveju finansavimo šaltinis greičiausiai bus ne Europos Sąjungos biudžetas, o Europos centrinio banko skatinamosios priemonės. Reikia suprasti, kad ES, senosios ES narės, imasi šių silpnesnių ES šalių stimuliavimo priemonių ne tam, kad joms padarytų ką nors malonaus, o dėl savęs. Manoma, kad atkuriant paklausą Europos Sąjungos periferijoje bus siekiama didinti senųjų ES šalių, ES branduolio, ekonominį aktyvumą tuo, kad periferija suvartos daugiau prekių, pagamintų Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje ir panašiai. Šiuo atveju tai ne tik Rytų Europos ir kitų valstybių gelbėjimas, bet ir savo pramonės šakų gelbėjimas papildomos paklausos sąskaita", — sakė jis.

  Zubeco manymu, biudžetas greičiausiai bus peržiūrėtas, tačiau nežymiai, nes ES neturi finansavimo šaltinių dideliam biudžetui. Jis pažymėjo, kad net jei bus pasikeitimų finansinėje politikoje, tai pandemijai pasibaigus "veržlės bus užveržtos jau kitą dieną".

  "Esant šioms sąlygoms sakyti, kad Europos Sąjungos branduolys palaikys periferiją ir rūpinsis, kad Baltijos šalių, Lenkijos ir apskritai visos Rytų Europos gyventojai gyventų kaip vokiečiai, apie tai negali būti nė kalbos", — padarė išvadą ekspertas.

  ES gali peržiūrėti savo būsimą daugiametį biudžeto planą, atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją, antradienį spaudos konferencijoje sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

  Pasak jo, EK pirmininkė Ursula von der Leyen mano, kad naujasis biudžetas padės įveikti krizę, todėl jo išlaidų sumažinimas neatrodo išeitis, priešingai — reikia didesnės finansinės jėgos ir didesnių nuosavų išteklių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Įvardytos iš koronaviruso "išlošusios" šalys
  Lietuva išplatino euroobligacijų už rekordinę sumą
  Per parą Lietuvoje nustatytas 31 naujas koronaviruso atvejis
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, karantinas, Baltijos šalys, ES

  Svarbiausios temos