01:26 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Karantino atšaukimas nereiškia, kad mostelėjus stebuklinga lazdele gyvenimas vėl stos į savas vėžes, kaip buvo prieš pandemiją

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Panaikinus karantino priemones, ekonominė krizė Baltijos šalyse tik sustiprės, interviu Sputnik Latvija sakė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

  "Visiškai akivaizdu, kad dabar nemažai mažų ir vidutinių įmonių tiesiog neišgyvens. Mažos kavinės ir parduotuvės, kurios buvo priverstos užsidaryti dėl karantino, neturint pelno, negalės sumokėti nuomos ir atlyginimų. Nukentės ir didesnis verslas — dėl sustabdytų tarptautinį pervežimų, draudimo keliauti. Nebus taip, kad atšaukus karantiną, čia pat visi pradės važinėti ir skraidyti", — paaiškino Kovaliovas.

  Pasak jo, kai kuriose Europos šalyse matoma, kad karantino sušvelninimas ir atšaukimas nereiškia gyvenimo stojimo į vėžes, kaip kad buvo prieš pandemiją.

  "Karantino atšaukimas pasaulio ekonomikai nebus stebuklinga lazdele ir atsigavimo faktorių, o tik rimtos krizės pradžia. Išeitis iš šios krizės priklauso nuo daugybės faktorių, kurių neįmanoma suskaičiuoti. Remiantis ekonominiais faktais, galima duoti pradžią "atsigavimo" modeliui, tačiau jo tikslingumo niekas nežino. Dabartinė krizė bus gana ilga ir užtruks ne porą mėnesių, o bent pusę metų", — sakė A. Kovaliovas.

  Baltijos šalių valdžios kitą savaitę ketina aptarti Latvijos, Lietuvos ir Estijos sienų atidarymo laiką ir formatą. Kaip pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tiek epideminė situacija, tiek įvairūs su COVID-19 pandemija susiję apribojimai yra labai panašūs visose trijose Baltijos šalyse, ir ragino pradėti praktinius veiksmus kelionių atnaujinimo srityje.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  Norintieji išvykti iš Lietuvos gyventojai raginami atsižvelgti į galimybes grįžti
  Prekiauti galima visose prekybos vietose, tačiau laikantis nustatytų reikalavimų
  NVSC: ligoninėse nuo COVID-19 gydoma 115 pacientų, 18 iš jų — reanimacijoje
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos