05:13 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusofobinės atmosferos eskalavimas bus tęsiamas, nes tai naudinga visam politiniam Baltijos šalių elitui, mano ekspertas Ivanas Konovalovas

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Tokie veiksmai turi politinių poteksčių, adresuotų Rusijos Federacijai, interviu Sputnik radijui sakė politologas, karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas.

  "Nieko išskirtinio nevyksta, visa tai vyksta kontekste JAV politikos, kurią jie veda sienose su Rusijos Federacija. Kitas dalykas tas, kad strateginių bombonešių ir panašių veiksmų demonstravimas turi politinių poteksčių ir žinučių, adresuotų Rusijos Federacijai, o ne vidaus laukui, ne NATO ir ypač ne Baltijos šalims. Tiesiog JAV demonstruoja Rusijos Federacijai, kad yra pasirengusios rizikuoti, naudodamos tokius ginklus provokacijai. Tai juk strateginis bombonešis, niekas nežino, kas jame iš tikrųjų yra", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak Konovalovo, Estijos valdžią domina ne apsaugos faktas, o pinigų gavimas NATO pajėgų buvimo sąskaita.

  "Atsižvelgiant į tai, kad amerikiečiai modifikuoja savo taktines B-61 atomines bombas, kodėl gi nepanaudojus jų dabartinėse pratybose, todėl, žinoma, pratybos sienose su Rusijos Federacija — tai provokacija. Manau, kad Estijos valdžiai nerūpi. Jų nedomina pats apsaugos faktas, juos domina pinigų gavimo faktas. Tai, kad Estijoje yra NATO ir JAV kariai. Tai yra dideli pinigai, juos naudoja Estijos vyriausybė. Juos vilioja karių buvimas, kurie moka už savo buvimą Estijos teritorijoje, ir kuo daugiau jų bus, tuo daugiau bus pinigų, todėl rusofobijos atmosferos eskalavimas tęsis, todėl, kad tai naudinga Estijos valdžiai, ir ne tik Estijos, bet ir Latvijos bei Lietuvos", — sakė jis.

  Du strateginiai Jungtinių Valstijų oro pajėgų "B-1 Lancer" bombonešiai vykdė mokomąjį bombardavimą Estijos oro erdvėje kaip NATO pratybų "Pavasario audra" ("Spring Storm") dalį, pranešė RIA Novosti.

  Estijoje nuo balandžio 25 iki gegužės 8 dienos vyksta dėl koronaviruso pandemijos sumažintos apimties "Pavasario audros" pratybos, kuriose dalyvauja kariai iš NATO šalių.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV skiria lėšų Baltijos šalims, kad jos palaikytų informacinę kovą su Rusiją
  Ekspertas įvertino pavojų nuo būsimų JAV karinių objektų Baltijos šalyse
  Ekspertas: Baltijos šalys tapo "kaulu gerklėje" ES kuriant europietišką NATO
  Tegai:
  Rusija, kariai, JAV, NATO, Estija

  Svarbiausios temos