19:01 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau nepaisant to, Europa nekritikuos Baltijos šalių, nes tai nepriimtina euroatlantinėje bendruomenėje, mano istorikas Vladimiras Simindejus

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Baltijos šalims nepavyko atsiriboti nuo kolaborantų, kovojusių Adolfo Hitlerio pusėje, ir dabar jos bando "prakišti tezę apie du totalitarizmus", interviu Sputnik Lietuva sakė "Istorinės atminties" fondo tyrimų programų vadovas Vladimiras Simindejus.

  "Ir tokia pozicija atsispindi jų ritualiniuose pareiškimuose jubiliejinių datų išvakarėse. Tikriausiai bus ir tokių, kurie yra pasirengę pasidalinti panašia pozicija. Deja, matome, kad nemaža dalis tų šalių ir politikų, kuriuos išlaisvino Raudonoji armija, yra nedėkingi. Matote, yra klaidingas euroatlantinis solidarumas, kai tas šalis, kurios "užplaukia už plūdurų", nepriimta kritikuoti, jei jos yra NATO ir ES narės. Na, išskyrus tuos klausimus, kurie yra svarbiausi euroatlantinei bendruomenei. Todėl, žinoma, aš nesitikiu, kad tokie pareiškimai bus kritikuojami Europoje", — sakė jis.

  Lietuvos, Latvijos ir Estijos prezidentai 75-ųjų Antrojo pasaulinio karo baigties metinių proga paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigiama, kad TSRS "pavergė" jų šalis panaudodama "didžiulę karinę jėgą, represijas, masinius trėmimus ir ideologinę kontrolę". Anot Baltijos šalių vadovų, ši pergalė netapo daugelio Centrinės ir Rytų Europos valstybių laisvės simboliu, nes vieną "totalitarinį" režimą pakeitė kitas.

  Tuo tarpu Rusija ne kartą vadino pretenzijas dėl "sovietinės okupacijos" absurdu ir pabrėžė, kad Baltijos šalių prijungimas 1940 metais prie TSRS neprieštaravo nė vienam to meto tarptautinės teisės punktui.

  Dar šia tema

  Politologas: artėjant Gegužės 9-ajai Baltijos šalyse vyksta "sezoninis paūmėjimas"
  Ekspertas: Lietuva dėl Astravo AE Baltarusijai jaučia "absoliučią neapykantą"
  Vokietijos parlamentaras paragino nedelsiant panaikinti antirusiškas sankcijas
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, istorija, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos