02:25 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalys bus priverstos savarankiškai išspręsti savo problemas, nes ES pagalba mažai tikėtina, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Baltijos šalims bus sunku savarankiškai išgyventi ekonominės krizės sąlygomis, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos ir pasaulio politikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

  "Greičiausiai krizė euro zonoje ir Europos Sąjungos bus gana pastebima, atsižvelgiant į verslo sustojimo dėl pandemijos pasekmes ar mastą. Na, Europos Sąjunga aiškiai išgyvena ne pačius geriausius laikus", — pasakė ekspertas, primindamas, kad viena iš šalių ES steigėjų — Italija — negavo pagalbos iš Briuselio.

  "Aš Baltijos šalių vietoje nesitikėčiau, kad Europos Sąjunga teiks kokią nors reikšmingą pagalbą", — pasakė Kovaliovas.

  Anksčiau Sputnik Latvija pranešė, kad Rygos uostas, kaip ir kiti Latvijos jūrų uostai, per pastaruosius mėnesius prarado didelę dalį savo krovinių — tai lėmė sumažėjusi paklausa ir energijos kainos, taip pat bendras ekonominės veiklos sumažėjimas dėl COVID-19.

  Kovaliovas pažymėjo, kad prie tranzito funkcijų sumažėjimo Baltijos šalyse prisidėjo ir tai, kad Rusija perorientavo krovinių srautus į naujus Rusijos uostus.

  "Pirma, nereikia mokėti už tranzitą. Antra, tai yra nauji uostai ir atitinkamai su modernesne, efektyvesne įranga. Dabar tikrai prasidėjo ekonominė krizė, nes pandemija privertė valstybes užsidaryti, o tai reiškia prekių apyvartos kritimą, be to, be abejo, greičiausiai bus rimtas nuosmukis po sunkaus laikotarpio", — pasakė jis.

  Dar šia tema

  Pirmą kartą istorijoje Lietuva pagal krovinių apyvartą aplenkė Latvijos uostus
  Udalcovas įvertino pareiškimus apie Rusijos norą "atimti iš Baltijos šalių tranzitą"
  Ekspertas: Lietuva negalės pakeisti Minskui Rusijos naftos tiekimų
  Kalbėtis, o ne kariauti: ar Lietuva kada nors pakeis antirusišką politikos liniją
  Baltijos šalių "tranzito žaidime" liko tik Lietuva
  Tegai:
  Latvija, Rusija, ES, krizė, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos