05:57 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Buvo ištirti pavyzdžiai, gauti vienoje iš Baltijos šalių, su pirmutiniu COVID-19 kamienu iš Kinijos

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Estijoje, analizuojant koronaviruso genomą, buvo aptiktos dvi mutacijos, kurios anksčiau nebuvo pastebėtos kitose šalyse. Apie tai pranešė Estijos portalas "ERR".

  Palyginus Baltijos šalyje gautus mėginius su pradiniu COVID-19 kamienu iš Kinijos buvo išskirtos aštuonios mutacijos, kurios buvo aptiktos ir kitose šalyse. Tačiau dar dvi mutacijos neturėjo atitikmens.

  "Tartu universiteto bioinformatikos specialistas Aare Abroi paaiškino, kad visi tirti kamienai priklauso tai grupei, kurios plitimas, kaip manoma, prasidėjo nuo Šiaurės Italijoje ir yra daugiausia Europoje. Tačiau Estijoje viruso genome atsirado dar dvi vietinės mutacijos", — rašoma pranešime.

  Dabar mokslininkai ketina išanalizuoti visą viruso genomą, remdamiesi mėginiais, paimtais iš didesnio pacientų skaičiaus Estijoje. Tikimasi, kad tai padės patikslinti viruso plitimo maršrutus ir nustatyti užsikrėtimo COVID-19 kelią tais atvejais, kai dar nepavyko nustatyti infekcijos šaltinio.

  Iki gegužės 31 dienos Lietuvoje įvestas karantino režimas. Tačiau vyriausybė nusprendė įvesti keletą sušvelninimų. Naujausiais duomenimis, šalyje buvo nustatyta daugiau kaip 1490 ligos atvejų, pasveiko 850 žmonių, mirė 54 pacientai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 283 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  PSO teigia, kad nėra rimtų koronaviruso mutacijų įrodymų
  Klaipėdos moksleiviai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu
  Lietuvoje užfiksuota 54-oji mirtis nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, Estija

  Svarbiausios temos