01:01 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Penktadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su kolegomis iš Latvijos ir Estijos pasirašys susitarimo memorandumą dėl kelionių apribojimų atšaukimo tarp trijų Baltijos valstybių

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Penktadienį Vyriausybėje spaudos konferencijos metu Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rastamas Liubajevas papasakojo, kaip vyks judėjimas atvėrus Baltijos šalių sienas.

  Kaip pažymėjo Tamašunienė, susitarimas dėl Baltijos šalių sienų atvėrimo pasiektas, tačiau sienos kontrolė pasieniuose išlieka.

  "Jums nereikės nurodyti konkretaus kelionės tikslo, tačiau reikia turėti asmens dokumentą, kurį reikės parodyti. Jei žmogus turės ligos simptomų, tokiam keliautojui bus pasiūlyta nebetęsti kelionės", — pasakojo ministrė.

  Ministrė taip pat paragino planuojančius keliauti į Latviją ir Estiją turėti su savimi apsaugines kaukes bei pasidomėti karantino sąlygomis kaimyninėse šalyse.

  "Jei Lietuvos piliečiai grįžta iš užsienio per Latviją ar Estiją, pasieniečiai paklaus, iš kur atvykstate. Jei per Baltijos šalis į Lietuvą atvykstate iš kitų šalių, 14-os dienų saviizoliacija bus taikoma", — pasakojo Tamašunienė.

  Ministrė neatmeta, kad ateityje patikrų Lietuvos–Latvijos pasienyje gali nebelikti.

  Kalbėdama apie Lenkiją, ministrė pažymėjo, kad laisvų kelionių į šalį teks dar palaukti.

  "Lenkija oficialiai paskelbė, kad lengvaisiais automobiliais kol kas keliauti negalima, gali keliauti tik krovininis transportas", — pranešė Tamašunienė.

  Lenkijoje toks ribojimas galioja iki birželio 12 dienos, tad iki šio laiko kelionės į šalį ribojamos. Ministrė sako, kad kol kas negirdėti, jog Lenkija ketintų paankstinti datą.

  "Mes suderinome informacijos apsikeitimo mechanizmą su Baltijos šalimis. Šiuo metu lietuviai į Latviją gali vykti per tris pasienio punktus, o nuo pirmadienio bus atvertas dar vienas", — pasakojo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rastamas Liubajevas.

  Penktadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje su kolegomis iš Latvijos ir Estijos pasirašys susitarimo memorandumą dėl kelionių apribojimų atšaukimo tarp trijų Baltijos valstybių. Memorandumas apims apribojimų atšaukimą kelių, geležinkelių, oro ir jūrų transportu.

  Laisvos kelionės tarp Baltijos valstybių

  Nuo penktadienio naikinami ribojimai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojams keliauti tarp Baltijos valstybių.

  Baltijos šalių gyventojai, jeigu per pastarąsias 14 dienų nebuvo išvykę iš Lietuvos, Latvijos ar Estijos, gali keliauti į šias valstybes ir jiems nereikės 14 dienų privalomai saviizoliuotis. Dokumentų patikros procedūros išliks.

  Sieną galima kirsti per Būtingė–Rucava, Saločiai–Grenstalė ir Smėlynė–Medumai taškus.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Baltijos šalių išorės sienos bus atidarytos ne anksčiau kaip rugpjūčio mėnesį
  Kelionės po Baltijos šalis karantino metu: ką reikia žinoti
  Tegai:
  Estija, Latvija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos