14:41 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos vadovas neturi teisės įsikišti, nes gegužės 9 dienos minėjimas — tai visuomenės reikalas, mano partijos "Latvijos rusų sąjunga" lyderis Miroslavas Mitrofanovas

  VILNIUS, gegužės 15 — Sputnik. Partijos "Latvijos rusų sąjunga" pirmininkas Miroslavas Mitrofanovas interviu Sputnik Lietuva pasipiktino, kad Latvijos prezidentas Egilas Levitas "lenda į tas sferas, į kurias neturi teisės kištis", nes Pergalės minėjimas gegužės 9 dieną — tai visuomenės reikalas.

  "Tai visiškai nėra Levito reikalas — lysti, komentuoti, drausti ir t. t. Jis aiškiai supranta, koks juokingas jis yra, būdamas Europoje jis bando kopijuoti Irano ajatolą, tai yra, aukščiausią dvasinį lyderį, kuris nulemia politikų ir įstatymų leidėjų elgesį savo šalyje. Čia šiek tiek kitokios tradicijos. Manau, kad jo elgesio dirbtinumas pastebimas ne tik mums, tai yra, rusakalbiams Latvijos gyventojams, bet ir daugeliui latvių", — sakė jis.

  Latvijos prezidentas Egilas Levitas pareiškė, kad patriotais save laikantys gyventojai neturėtų švęsti gegužės 9 dienos, praneša Sputnik Latvija.

  Jis priminė, kad respublikoje minima gegužės 8 diena — Antrojo pasaulinio karo pabaigos diena Europoje.

  Dar šia tema

  Seime įvertino Vokietijos URM pareiškimą dėl Vokietijos kaltės II pasauliniame kare
  Kaukės ir gėlių padėjimas: kaip Pergalės dieną minėjo buvusios TSRS šalys
  Vokietija neleis rusofobams iškreipti Pergalės dienos
  Tegai:
  Pergalės diena, Latvija, Egilas Levitas

  Svarbiausios temos