18:48 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kai kurie Vakarų analitikai po TSRS žlugimo susidarė nepaprastai klaidingą nuomonę, kad Baltijos regiono problemos gali būti išspręstos nedalyvaujant Maskvai, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Anksčiau Baltijos jūros didžioji dalis buvo rusiška, kai Lietuva, Latvija ir Estija buvo TSRS dalimi, egzistavo Vokietijos Demokratinė Respublika, o Švedija ir kai kurios kitos šalys nebuvo ES narės. Tačiau laikui bėgant viskas kardinaliai pasikeitė, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos Baltijos studijų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius.

  "Išėjo Europos Sąjungos plius Sankt Peterburgo, Leningrado ir Kaliningrado sričių, kaip Rusijos dalies, jūra. Šiomis sąlygomis daugelis ekspertų Stokholme, iš dalies — Berlyne ir kitose šalyse nusprendė, kad Rusiją galima nurašyti iš Baltijos formato. Tačiau paaiškėjo, kad tai daryti gerokai per anksti — arba neteisinga, kas aiškiau apibūdina situaciją", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak jo, Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas aiškiai išdėstė Rusijos poziciją, be kurios neįmanoma išspręsti jokių problemų regione.

  "Tai būtent pasaulio ir Baltijos valstybių visuomenės dėmesio atkreipimas į tai, kad būtina bent jau atnaujinti tradicinius Baltijos šalių bendradarbiavimo formatus ir bent minimaliai pakoreguoti visą BJVT sistemos ir daugybės dukterinių įmonių darbą, siekiant pagerinti Rusijos, be kurios problemų regione negalima neišspręsti, atstovavimą", — pažymėjo Meževičius.

  Per Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT) ministrų susitikimą Rusija pasisakė už tai, kad būtų atnaujinti Baltijos regiono vyriausybių vadovų susitikimai, spaudos konferencijoje sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Be to, Maskva pasiūlė Baltijos šalių bendradarbiavimo stiprinimo priemones BJVT rėmuose, įskaitant naujo strateginio regiono dokumento, kuriame būtų apibrėžti bendradarbiavimo tikslai ir uždaviniai dešimtmečiui nuo 2021 metų, parengimą.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos šalims teks savarankiškai išgyventi krizę
  Rusijos uostų krovinių apyvarta Baltijos šalyse padidėjo, nepaisant COVID-19
  Tegai:
  Baltijos jūra, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos