06:34 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Agrarų manymu, kai kurie valdininkai nemėgsta šios šalies piliečių, tačiau be jų bus sunku išsaugoti derlių

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Braškių derlius šiais metais Estijoje gali išnykti, nes dėl koronaviruso pandemijos valdžia uždraudė kviestiniams Ukrainos darbuotojams, kurie dažniausiai renka šias uogas, atvykti į respubliką.

  Su tokiu pareiškimu vietos ūkininkai kreipėsi atviru laišku į žemės ūkio ministrą Arvo Aller, praneša portalas "RuBaltic.ru".

  Pasak agrarų, šiemet braškės pasodintos 800 hektarų žemėje, tikimasi surinkti apie dvi tonas uogų, "tačiau neatsakingi politikai nenori, kad 1500 darbščių ukrainiečių padėtų surinkti šį derlių ir pristatyti jį Estijos vartotojams".

  Taip pat ūkininkai pareiškė apie Talino "nepriklausomybę elgtis adekvačiai ištikus krizinei situacijai" ir uždavė retorinį klausimą: ar valdininkai pasirengę kartu su jais išsaugoti derlių.

  Anot agrarinio sektoriaus specialistų, vietos gyventojų pritraukti derliaus nuėmimui taip pat nepavyks, nes jie nėra suinteresuoti tokiu darbu.

  Ūkininkų manymu, "dalis Estijos politikų nemėgsta ukrainiečių", bet jiems patinka šios šalies piliečiai, nes jie parodė, kad yra geri darbuotojai — "tvarkingi, sąžiningi ir darbštūs", be to, jiems tikrai reikia užsidirbti pinigų, kad galėtų išmaitinti savo šeimas.

  "Reikalas ne tautybėje, o darbštume ir nore. Estai džiaugiasi, kai turi galimybę pasimėgauti Estijos braškėmis, išaugintomis Estijos dirvožemyje, surinktomis ukrainiečių rankomis", — cituoja leidinys laišką.

  Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Kaip tvirtina ūkininkai, kitos šalys, įskaitant Suomiją, Vokietiją ir Jungtinę Karalystę, kurios taip pat domisi sezoninių darbuotojų atvykimu, yra sudariusios reikiamas sutartis su Ukraina.

  Anksčiau Estijos vidaus reikalų ministras Martas Helmė pareiškė, kad nors nuo šios savaitės karantinas šalyje buvo panaikintas, užsienio darbuotojai vis tiek negalės atvykti į respubliką. Anot ministro, tai daroma tam, kad būtų užkirstas kelias koronaviruso plitimui.

  Tuo tarpu Helmė pareiškė, kad netrukus Estijoje bus dar daugiau bedarbių, o valdžios pareiga šiuo sunkiu metu — "suteikti jiems galimybę užimti laisvas darbo vietas".

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
  Atšaukiami ribojimai įsigyjant apsaugos priemones ir dezinfekcinį skystį
  Lietuvoje nustatyta 16 naujų koronaviruso atvejų
  Tegai:
  ukrainiečiai, derlius, ūkininkai, Estija

  Svarbiausios temos