00:08 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Iš tiesų ES susitarė dėl bendrų žaidimo taisyklių, tačiau šių bendrų taisyklių neįvedė, mano politologas Leonidas Krutakovas

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Baltijos šalių interesai skiriasi, palyginti su "senąja Europa", o dabartinė Europos Sąjunga griūna, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Leonidas Krutakovas.

  "Negali būti bendro švietimo su viena valiuta, bet su skirtinga tarifų politika, mokesčių politika, muitų politika. Iš tiesų, mes sutarėme dėl bendrų žaidimo taisyklių, tačiau šios bendros žaidimo taisyklės neįvestos, todėl, be abejo, tai griauna Europos Sąjungą. Tai, kas vyksta, tai didelė tendencija, kuri akivaizdi ir jau seniai pastebima, dauguma stebėtojų bando vėl užmerkti akis, nes nesupranta, kas bus toliau, kas yra už to", — sakė jis.

  Krutakovo manymu, ES žlugimo atveju atgimtų nacionalinė Europa, o jei įvyktų naujas susivienijimas, jis susidėtų iš esmės skirtingomis sąlygomis.

  Europos Komisijos viceprezidentas Margaritis Schinas paragino nekurti "mini šengenų", Baltijos šalių pavyzdžiu, kurios atvėrė vidaus sienas tarp šalių, pranešė Sputnik Latvija su nuoroda į "Euronews".

  Kartu jis pareiškė, kad šis Baltijos "burbulas" nebus ilgalaikė priemonė.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1818)

  Dar šia tema

  Lietuva pateko tarp Rytų Europos ekonomikų, kurioms prognozuojamas stiprus nuosmukis
  Kelionės po Baltijos šalis karantino metu: ką reikia žinoti
  Baltijos šalių išorės sienos bus atidarytos ne anksčiau kaip rugpjūčio mėnesį
  Tegai:
  kelionės, Baltijos šalys, koronavirusas

  Svarbiausios temos