20:26 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Pigi Baltarusijos elektra gali padidinti šių pramonės šakų efektyvumą ir konkurencingumą, ypač po dabartinės ekonominės krizės, mano ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Lietuva neturi galimybės daryti spaudimo artimiausiems kaimynams — Latvijai ir Estijai, interviu Sputnik Lietuva sakė vyriausiasis portalo RuBaltic.ru redaktorius, Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius Sergejus Rekeda.

  "Vienintelis dalykas, kuriuo Lietuva iš principo galėtų remtis, — tai efemeriški dalykai, tokie kaip Baltijos vienybė, kurios, kaip matome, de facto nėra. Tokie tai efemeriški dalykai kaip Europos vertybės, kurios apskritai taip pat nėra ypač taikytinos  Baltarusijos atominei elektrinei ir apskritai energetikos temai", — sakė jis.

  Pasak Rekedos, Latvija ir Estija neturi priežasties dirbtinai susiaurinti savo galimybių koridorių energetikos sferoje.

  "Kas žino, galbūt, ypač po dabartinės ekonominės krizės, sumažinus Europos Sąjungos subsidijas, reikės rasti naujų finansinių išteklių plėtrai. Kas žino, galbūt tai yra tik pigi elektros energija iš Baltarusijos <...> ir bus tokia galimybė sutaupyti ir padidinti Latvijos ir Estijos ekonomikų efektyvumą ir konkurencingumą, tad dabartinėmis sąlygomis, be abejo, būtų labai neapgalvota save varyti į kampą, siaurus rėmus, tik Vilniaus prašymu. Be to, šis Lietuvos reikalavimas — tai reikalavimas visų pirma Lietuvos konservatorių, kurie, be abejo, turi labai didelę įtaką Lietuvoje, bet visgi ne visos Lietuvos ir ne visos Lietuvos valdžios", — sakė jis.

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis patikino, kad Vilnius padarys viską, kad "nesaugios stoties" elektra nepatektų į Lietuvos rinką.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (426)

  Dar šia tema

  Politikai Lietuvoje prie Latvijos ambasados surengė piketą dėl Astravo AE
  Baltijos šalių premjerai bandė susitarti dėl deklaracijos nepirkti elektros iš Astravo AE
  Politologas: Lietuvos požiūrį į Baltarusijos energiją sunku logiškai paaiškinti
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys, Astravo AE

  Svarbiausios temos