20:45 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Atliktas tyrimas parodė, kad daugiau lietuvių nei Estijos ir Latvijos vairuotojų transporto priemonių švara rūpinasi kartą per savaitę

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Lietuvos vairuotojai dažniau plauna automobilius nei latviai ir estai, praneša draudimo bendrovė "Gjensidige".

  Atliktas tyrimas parodė, kad daugiau lietuvių nei Estijos ir Latvijos vairuotojų transporto priemonių švara rūpinasi kartą per savaitę.

  Latviai dažniau nei kaimyninių šalių vairuotojai į plovyklą užsuka tuomet, kai transporto priemonė tampa nešvari.

  "Lyginant Baltijos šalių vairuotojų automobilių priežiūros įpročius, lietuvius būtina minėti kaip geriausiai ir dažniausiai transporto priemonių švara besirūpinančius vairuotojus", — teigia draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.

  Tyrimo duomenimis, kartą per savaitę automobilį nuplauna 12 proc. lietuvių, 10 proc. latvių ir 4 proc. estų.

  "Visų Baltijos šalių žmonės šią vasarą dažniau keliaus automobiliais tiek mieste, tiek tarpmiestiniais bei magistraliniais keliais, todėl sėsti prie vairo reikėtų esant švariems langams, veidrodėliams bei valstybiniams numeriams. O leidžiantis į kelią — turėti pakankamą kiekį langų valymo skysčio ir kokybiškus valytuvus. Jų kokybė yra išties svarbi, nes ant stiklo likęs vandens perteklius saulėtomis dienomis gali laužti spindulius ir taip apakinti vairuotoj", — sako ji.

  Jos teigimu, prieš kelionę automobilio langus derėtų plauti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, nes viduje ant stiklo daugiausiai galima rasti pirštų antspaudų bei dulkių.

  Naujausių tyrimų duomenimis, daugiau nei pusė Latvijos vairuotojų skiria dėmesį automobilių švarai tuo atveju, kai jie tampa nešvarūs.

  Tokiu principu vadovaujasi ir 57 proc. Latvijos, 53 proc. Estijos ir 47 proc. Lietuvos vairuotojų.

  Penktadalis visų trijų Baltijos šalių vairuotojų transporto priemonę nuplauna kartą per mėnesį.

  Dar šia tema

  Lietuva atsidūrė tarp antilyderių ES pagal išlaidas šeimos pašalpoms
  Lietuva aplenkė Latviją pagal darbinį amžių ES
  Tegai:
  švara, automobiliai, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos