03:53 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva, Latvija ir Estija pasipiktino tuo, kad formuluotės, prie kurių jos priprato per pastaruosius 30 metų, dabar kelia abejonių, mano publicistas Armenas Gasparianas

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Baltijos šalių valdžių reakcija į Rusijos įstatymo projektą, kuriuo norima atšaukti 1989 metų TSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais, yra nuspėjama, interviu Sputnik Lietuva sakė istorikas ir publicistas Armenas Gasparianas.

  "Be abejo, įstatymo projektas, kuris verčia suabejoti formuluotėmis, prie kurių buvo priprasta per 30 metų Baltijos šalyse, suvokiamas kaip spjūvis į tai, kas švenčiausia. Tiesą sakant, juos seniai įspėjo, kad šios formuluotės nėra amžinos ir anksčiau ar vėliau bus peržiūrėtos dėl tos priežasties, kad jos buvo priimtos labai savotišku metu ir buvo sudarytos labai savotiškų žmonių. Rusijos politikai, rusų ekspertai apie tai sakė daug kartų", — pažymėjo istorikas.

  Gasparianas pridūrė, kad Baltijos šalys turi priprasti prie to, kad melagingas istorinio savo pačių valstybingumo kūrimas negali egzistuoti amžinai.

  "Anksčiau ar vėliau Rusija įsipareigos atsakyti į tuos klausimus, kuriuos Talinas, Vilnius ir Ryga uždavinėjo. Jei jiems nepatinka atsakymai, mes čia nekalti. Kita vertus, aš nelabai suprantu, kodėl jie nelaimingi. Jie reikalavo, kad Rusija būtų atsakinga už įvykius, susijusius su 1939 metų nepuolimo sutartimi. Ir taip atsitiko. Toliau viskas vyksta griežtai pagal nuostabųjį Zoščenką — "jūsų sužadėtinis vėl nepatenkintas", — sakė jis.

  Į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados atstovas, jam išreikštas susirūpinimas dėl Rusijos Valstybės Dūmoje svarstomo įstatymo projekto, kuriuo norima atšaukti 1989 metų TSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

  Taip pat pasielgė Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministerijos.

  Dar šia tema

  Lietuva išreiškė protestą Rusijai dėl bandymų "reabilituoti" Molotovo-Ribentropo paktą
  Rusijos ambasadorius iškviestas į Estijos URM dėl Molotovo-Ribentropo pakto
  Tegai:
  Molotovo-Ribentropo paktas, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos