02:51 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Estijos valdžia persekiodama Rusijos žiniasklaidą nesilaiko demokratijos principų — Čeryševa apie "Sputnik Estija" situaciją

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Estijos valdžia nekreipė dėmesio į įvairių Europos struktūrų rekomendacijas ir nepakeitė savo pozicijos dėl "Sputnik Estija", kuris buvo priverstas visiškai apriboti savo veiklą. Apie tai ESBO nuotolinio posėdžio žmogaus teisių klausimais metu dalyviams papasakojo redakcijos vadovė Jelena Čeryševa.

  Estijoje akivaizdžiai pažeidžiami žodžio laisvės principai, pažymėjo žurnalistė. Visų pirma, pasak Čeryševos, Estijos valdžia atvirai naudoja įvairius spaudimo būdus "Sputnik Estija" redakcijai. 2019 metų pabaigoje respublikos Policijos ir sienos apsaugos departamentas visiems redakcijos darbuotojams išsiuntė laiškus su ultimatumu: jei žurnalistai nenustos bendradarbiauti su Rusijos agentūra, jiems bus iškeltos baudžiamosios bylos pagal straipsnį dėl "Europinių sankcijų nesilaikymo". Sankcijomis šalies valdžia laiko 2014 metais įvestus apribojimus MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui Dmitrijui Kiseliovui. Pati agentūra nėra įtraukta į jokį sankcijų sąrašą.

  Nepaisydama grasinimų, nuo 2020 metų sausio 1 dienos leidinio svetainė veikia ypatinguoju režimu, o redakcijos darbuotojams teko nutraukti sutartis su "Sputnik Estija".

  "Tai yra ryškiausias kovos su nepritariančiais atvejis, — sakė Jelena Čeryševa. — Tik Estijos policininkai leidžia sau išplėsti asmenines sankcijas į Rusijos valstybinę žiniasklaidą".

  Jelena Čeryševa taip pat priminė, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje dėl "Sputnik Estija" įvykių Estijos ministras pirmininkas Juris Ratas Estijos demokratiją pavadino pavyzdžiu visam pasauliui.

  "Kaip suprantu, jis mano, kad policijos grasinimai žurnalistams ir yra demokratija. O atviros represijos prieš nepageidaujamas žiniasklaidos priemones yra Estijos stiliaus žodžio laisvė", — savo kalboje ESBO konferencijoje sakė Čeryševa.

  ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės srityje Arlemas Deziras iš pradžių kategoriškai nepritarė Estijos pozicijai. 2019 metų gruodį Deziras kreipėsi į Estijos valdžios institucijas su prašymu susilaikyti nuo spaudimo "Sputnik Estija" ir pavadino redakcijos darbo apribojimus nereikalingais. "Tai gali neigiamai paveikti laisvą informacijos srautą", — savo "Twitter" puslapyje parašė Deziras.

  "Gaila, kad jūsų neišgirdo", — baigdama kalbą Jelena Čeryševa kreipėsi į Arlemą Dezirą.

  ESBO Žmonių dimensijų įgyvendinimo susitikimas (HDIM) yra didžiausia kasmetinė konferencija Europoje, kurioje dalyvauja delegacijos iš 57 ESBO šalių, ESBO struktūrų atstovai, taip pat tarptautinių ir visuomeninių organizacijų nariai. Konferencijos pranešėjai aptaria žiniasklaidos laisvę, demokratiją ir žurnalistų saugumą visame pasaulyje. Po susitikimo dalyviai siūlo rekomendacijas, kaip išspręsti aktualiausias problemas.

  Šių metų nuotoliniam susitikimui pirmininkauja Albanija.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (122)

  Dar šia tema

  Maskvoje vyko piketas Sputnik Estija žurnalistams palaikyti
  Tolstojus aptars Sputnik Estija situaciją su ESBO generaliniu sekretoriumi
  Višinskis papasakojo, kaip ETPA priėmė klausimus apie Sputnik Estija
  Rusijos žurnalistai ETPA papasakojo apie spaudimą Sputnik Estija žurnalistams
  Sputnik Estija vadovė Talino veiksmus vadina cenzūra
  Tegai:
  ESBO, žodžio laisvė, Sputnik, Estija

  Svarbiausios temos