02:09 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dabar visų trijų Baltijos šalių karinė vadovybė skaičiuoja, kiek tai kainuos valstybių biudžetams

  VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Baltijos šalys svarsto galimybę surengti vieną trijų šalių karinio jūrų laivyno atnaujinimo konkursą, praneša "ERR" portalas.

  Atnaujinimą planuojama atlikti įgyvendinant projektą "Naval Vision 2030". Pažymima, kad trijų Baltijos valstybių laivai gali būti nurašomi per 15 metų.

  Laivą pirkti yra brangu, todėl Baltijos šalys nori sutelkti savo išteklius. Estijos karinio jūrų laivyno vadas Juris Saska pažymėjo, kad aukščiausioji karinė vadovybė aptarė šį planą maždaug prieš metus ir galiausiai jį patvirtino.

  "Dabar mūsų užduotis yra pateikti pirminius skaičius iki rudens, kad suprastume, kiek pinigų reikės visam tam. Bet čia taip pat turėsime atsižvelgti į tai, kad per 10–15 metų šios išlaidos gali smarkiai pasikeisti", — sakė jis.

  Pagrindinis Baltijos šalių karo laivų tipas yra minų traleris. Anot Saskos, jie yra optimalūs Baltijos šalims. Tačiau užsakydama naujus laivus, karinė vadovybė ketina atsižvelgti į naujus poreikius.

  Anot jo, Baltijos šalys siekia vykdyti paviršiaus kontrolę, kad atremtų taikinius, laivus ir kitus objektus.

  "Taip pat būtina užtikrinti oro erdvės kontrolę. Ir, be abejo, būtinos kontrolės sistemos, kad jei negalėtume pataikyti į taikinį, mes bent žinotume, kur jis yra", — aiškino vadas.

  Baltijos šalys aktyviai perka karinę techniką, aiškindamos, kad tai susiję su "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad niekas nesiruošia pulti Baltijos regiono, o Vakarų šalys tiesiog naudojasi "Rusijos grėsmės" mitu, kad pritrauktų kuo daugiau karių ir ginklų prie Rusijos sienų.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva anksčiau pažymėjo ekspertas Ivanas Konovalovas, Baltijos šalys nori išleisti lėšas karinei sferai, nes baiminasi, jog sumažės NATO ir JAV skiriamas finansavimas.

  Anot jo, jei Lietuva, Latvija ir Estija sumažins gynybai skiriamą BVP procentą, Vakarų aljansui tai bus patvirtinimas, kad nėra "grėsmės iš Rytų".

  Dar šia tema

  Girdėti riksmas, bet nėra nepriklausomybės: Lietuva aprūpins kaimynus rusiška energija
  "Estijos stiliaus žodžio laisvė — grėsmė žiniasklaidai": apie "Sputnik Estija" situaciją
  Tegai:
  karinė technika, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos