19:53 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Norėdami atkreipti Europos Komisijos dėmesį į šią problemą europiečiai surinko daugiau nei ketvirtį milijono parašų

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Ant išnykimo ribos šiandien Baltijos jūroje yra jūros delfinu vadinama paprastoji jūrų kiaulė, savo Facebook paskyroje rašo EK narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę, Virginijus Sinkevičius.

  Kaip teigia Sinkevičius, Šiaurės Europoje esančią Baltijos jūrą su kur kas egzotiškesne Biskajos įlanka sieja ta pati problema.

  "Baltijos jūra nusipelno, kad jos bangas skrostų delfinai. Net jei tie delfinai vadinasi paprastosiomis jūrų kiaulėmis", — rašo jis.

  Biskajos įlankoje į žvejų tinklus patekę delfinai kasmet žūva tūkstančiais. Norėdami atkreipti Europos Komisijos dėmesį į šią problemą europiečiai surinko daugiau nei ketvirtį milijono parašų.

  "Baltijos jūra turi savo tragediją. Ant išnykimo ribos šiandien yra mūsų jūros delfinu vadinama paprastoji jūrų kiaulė. Tik šios tragedijos Baltijos jūra jau negali skaičiuoti tūkstančiais žūčių. Tiesą sakant, nebegali skaičiuoti nei šimtais, nei dešimtimis. Šiandien Baltijoje yra likę vos 500 šių gyvūnų", — rašo jis.

  Kaip pabrėžia jis, būtent dėl to šiandien kartu su mokslininkų, žvejų, aktyvių europiečių bendruomene vyko diskusijos, kaip išsaugoti delfinus ne tik Biskajos įlankoje, bet ir Baltijos jūroje.

  Jo teigimu, nėra kalbama apie naujus teisės aktus, nes visos taisyklės šioje srityje yra jau sukurtos. Jomis reikalaujama, kad šalys narės stebėtų priegaudą bei imtųsi visų įmanomų prevencinių priemonių. Problema yra ta, kad iki šiol taisyklės įgyvendinamos nepakankamai, o kartais net visai ignoruojamos.

  Taip pat reikalaujama imtis techninių priemonių, kad šie gyvūnai nežūtų žvejų tinkluose. Pavyzdžiui, naudoti įrangą, kuri atgrasytų delfinus nuo žvejų tinklų. Vietose, kur plaukioja minėti gyvūnai, taikyti sezoninius apribojimus tam tikriems žvejybos įrankiams.

  "Turime užtikrinti nepageidaujamos tokių gyvūnų priegaudos stebėjimą ir tokios priegaudos deklaravimą bei kontrolę. Tik taip sužinosime tikrąjį problemos mastą ir galėsime tinkamai apsaugoti delfinus arba jūrų kiaules", — teigia jis.

  "Baltijos jūra yra ne mažiau svarbi nei bet kuri kita. O mano širdžiai ji pati artimiausia. Ir tai tik pirmoji iniciatyva sprendžiant jos problemas. Jau labai greitai paskelbsiu apie naujus darbus Baltijos jūros regiono labui", — teigia Sinkevičius.

  Šalys narės privalo užtikrinti kontrolę ir, jei tai nebus padaryta, EK yra pasiruošusi įsikišti.

  Dar šia tema

  Seime registruotas Lukiškių aikštės memorialinio statuso įstatymo projektas
  Dėl Lukiškių aikštėje esančio paplūdimio kilo skandalas
  Tegai:
  delfinai, Europos Komisija (EK), Virginijus Sinkevičius

  Svarbiausios temos