00:53 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  "Rail Baltica" statyba (60)

  Kita vertus, geležinkelis greičiausiai bus naudojamas ir civilinėms reikmėms, mano ekspertas Konstantinas Sivkovas

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Projektas "Rail Baltica" vystysis būtent kaip geležinkelio projektas, kuris gali būti naudojamas tiek kariniams, tiek civiliniams tikslams, interviu Sputnik Lietuva pasakė Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos viceprezidentas, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas.

  Latvijos gynybos ministerija pasiūlė nutiesti atšaką nuo magistralės "Rail Baltica" iki Adažių karinės bazės, praneša Sputnik Latvija.

  Ministerija mano, kad tokiu būdu Ryga užtikrins NATO pajėgų mobilumą savo teritorijoje.

  Ekspertas Konstantinas Sivkovas pažymėjo, kad daugelis geležinkelių magistralių yra karinės reikšmės.

  "Todėl tai, kad tas pats maršrutas ten bus naudojamas kariniams tikslams, yra natūralu, pagrįsta, ir ten tereikės įrengti atitinkamus terminalus karinei technikai priimti, kad jie turėtų pakankamą keliamąją galią", — pasakė jis.

  Sivkovas pažymėjo, kad "Rail Baltica" nuo pat pradžių buvo kuriamas kaip karinis projektas.

  "Jis nebus visiškai karinis. Jis vystysis būtent kaip geležinkelio projektas, kuris gali būti naudojamas tiek kariniams, tiek civiliniams tikslams — dvejopai paskirčiai", — padarė išvadą jis.

  "Rail Baltica"

  "Rail Baltica" projektas — tai geležinkelis, jungsiantis Baltijos šalis su Vakarų Europa. Jis eis per Berlyną, Varšuvą, Vilnių, Kauną, Rygą ir Taliną. Maršrutą buvo numatyta pratęsti iki Suomijos naudojant vandens transportą, tačiau Helsinkis pristabdė savo dalyvavimą.

  Projekto vertė siekia 5,8 milijardo eurų. Periodiškai pasirodo informacija, kad geležinkelio tiesimas kainuos brangiau, nei buvo numatyta iš pradžių.

  Kai kurie Baltijos šalių politikai kalba apie galimą "Rail Baltica" įgyvendinimo terminų vėlavimą. Latvijos transporto ministras Talis Linkaitis pareiškė, kad projektas gali užtrukti mažiausiai 2–2,5 metų, o Estijos valstybės kontrolė pažymėjo, kad Talinas, savo ruožtu, atsilieka pagal realizavimo terminus daugiau nei dvejus metus, o visas projektas — pusantrų metų.

  Lietuva nusiteikusi pozityviau nei jos kaimynės. Vilnius tikisi, kad "Rail Baltica" bus baigtas laiku, ir periodiškai skelbia apie jau atliktus darbus ir ateities planus.

  Traukinių paleidimas planuojamas 2026 metais.

  Daugelis ekspertų skeptiškai vertina būsimą geležinkelį. Jie atkreipė dėmesį į projekto nerentabilumą ir jo ekonominį beprasmiškumą.

  Temos:
  "Rail Baltica" statyba (60)
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rail Baltica

  Svarbiausios temos