06:59 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Manoma, kad per penkias dienas nuo birželio 25 dienos aukštas jų lygis bus registruojamas Klaipėdos apskrityje ir Pernu mieste (Estijoje)

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuojama, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms, praneša ULAC spaudos tarnyba,

  Manoma, kad per penkias dienas nuo birželio 25 dienos aukštas jų lygis bus registruojamas Klaipėdos apskrityje ir Pernu mieste (Estijoje).

  Карта распространенности бактерий Vibrio
  Vibrio bakterijų paplitimo žemėlapis.

  Pranešama, kad kitose Baltijos jūros pakrantėse galimai bus registruojama nuo labai žemo iki žemo lygio rizika, išskyrus Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Rygos įlankas, kur rizika laikoma vidutine ar didele.

  Už ES/EEE šalių ir JK ribų artimiausias penkias dienas Vibrio augimo Baltijos jūroje tinkamumas aplinkai yra vidutiniškai aukštas Sankt Peterburge ir Víborge (Rusijoje) ir labai aukštas Kaliningrade (Rusijoje).

  Pabrėžiama, kad sušilęs iki 20°C šilumos jūros vanduo, kuriame yra mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis.

  Tokias sąlygas vasaros mėnesiais galima rasti upių žiotyse ir vidutinio druskingumo uždaruose vandens telkiniuose.

  "Vibrioze užsikrėsti galima maudantis jūroje, kurioje nustatytas padidėjęs šių bakterijų kiekis, taip pat valgant termiškai neapdorotas jūros gėrybes (ypač austres). Kai kurios Vibrio rūšys pvz., Vibrio vulnificus, patekus į žaizdą, gali sukelti odos infekciją", — teigiama pranešime.

  Dažniausiai vibriozė pasireiškia gastroenterito simptomais — viduriavimu, pilvo skausmais, pykinimu, vėmimu. Ligos simptomai išsivysto per 24 valandas po užsikrėtimo ir trunka apie tris dienas.

  Pranešama, kad šios bakterijos taip pat gali sukelti žaizdų ar minkštųjų audinių infekcijas, septicemiją ir kt. Asmenims, kurie yra užsikrėtę Vibrio vulnificus infekcija, liga gali komplikuotis galūnių amputacija ar mirtimi.

  Norint išvengti šios bakterijos specialistai rekomenduoja valgyti tik termiškai apdorotas jūros gėrybes, ypač austres, plauti rankas po kontakto su termiškai neapdorotomis jūros gėrybėmis, vengti sūraus vandens arba vandens, kuriame susilieja gėlas ir sūrus jūros vanduo, turint žaizdų pridengti jas vandeniui atspariais tvarsčiais, laikytis higienos reikalavimų.

  Dar šia tema

  Kaune Marių ir Palemono gatvių geležinkelio pervažą pakeitė požeminis tunelis
  "Vilniaus vandenys" turės sumokėti 7,5 mln eurų už teršalų leidimą į aplinką
  Tegai:
  Baltijos jūra, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)

  Svarbiausios temos