02:17 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ukrainos istorija parodė, kad raketos "Javelin" tiekiamos ne naudojimui, o kitiems tikslams, mano ekspertas Ivanas Konovalovas

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Prieštankinių raketų "Raytheon Javelin" gavimas Estiją pririša prie JAV ginklų rinkos, o tai labai svarbu amerikiečiams, interviu Sputnik radijui pasakė karo ekspertas, Strateginės konjunktūros centro direktorius Ivanas Konovalovas.

  JAV perdavė Estijos gynybos ministerijai ir Gynybos pajėgoms 92 prieštankines raketas "Raytheon Javelin" pagal anksčiau pasirašytą sutartį tarp Estijos gynybos investicijų centro ir Pentagono. Balandžio pradžioje respublika jau gavo 128 tokius kompleksus.

  Raketų pristatymas finansuojamas pagal JAV Europos vadovybės programą "Building Partner Capacity". Amerikos ambasada Taline pažymi, kad per pastaruosius kelerius metus JAV Estijai suteikė karinę pagalbą už daugiau nei 190 mln. dolerių.

  Karo ekspertas Ivanas Konovalovas pareiškė, kad Estija bando pririšti JAV prie savęs ir viso Baltijos regiono.

  "Kadangi Amerikos kariuomenės padalinių, NATO kariuomenės padalinių buvimas regione — tai didžiuliai pinigai, nes jie moka už viską, tai yra jų nacionalinių biudžetų dalis. Rusofobija, antirusiška pozicija, riksmai apie "Rusijos grėsmę" būtent tam ir veikia. Čia yra grynai finansiniai interesai. Tokių kompleksų gavimas pririša juos prie JAV ginklų rinkos. Amerikiečiams tai ypač svarbu", — pasakė ekspertas.

  Konovalovas priminė apie Ukrainos istoriją su "Javelin", kuri parodė, kad raketos tiekiamos ne naudojimui, o kaip ypatingų santykių su JAV patvirtinimas. Štai kodėl Estijai buvo nepaprastai svarbu juos gauti ir įrodyti, kad Vašingtonas jai yra "didelis sąjungininkas".

  Dar šia tema

  Jungtinės Valstijos pradėjo gaminti daugialypę "Javelin" kompleksų versiją
  JAV į Ukrainą atsiųs prieštankinių sistemų "Javelin"
  Vokietija prisijungė prie NATO oro misijos Baltijos šalyse
  Rusijos orlaiviai palydėjo NATO lėktuvus virš Baltijos ir Juodosios jūrų — video
  Tegai:
  ginklų tiekimas, ginklas, Baltijos šalys, Estija

  Svarbiausios temos