09:49 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalys stengiasi kuo baisiau pristatyti Rusiją dėl lėšų iš už vandenyno, mano ekspertas Viktoras Litovkinas

  VILNIUS, liepos 25 — Sputnik. Latvijos valdžia gąsdina gyventojus "Rusijos grėsme", kad pagrįstų, kodėl šalis priima savo  teritorijoje NATO kariuomenės padalinius, kurie elgiasi chuliganiškai, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Litovkinas.

  Latvijos gyventojai iš Gynybos ministerijos pradėjo gauti informacines brošiūras "Kaip elgtis krizinės situacijos metu", praneša Sputnik Latvija.

  Brošiūros yra siunčiamos per Valstybės pajamų tarnybos elektroninio deklaravimo sistemą. Jose pasakojama, kaip išgyventi pirmąsias 72 valandas ištikus krizinei situacijai. Jos pateikiamos iš karto trimis kalbomis: latvių, rusų ir anglų.

  Karo ekspertas Viktoras Litovkinas pažymėjo, kad Baltijos šalys stengiasi kuo baisiau pristatyti Rusiją, kad gautų daugiau lėšų ir globos iš NATO ir Vašingtono.

  "Yra "šunelio" sindromas — jis loja ant dramblio ir tuo pačiu metu slepiasi po tvora, po vartais, bijo, kad dramblys nepajudintų kojos ir nepadarytų jam nepriimtiną žalą. Reikia gąsdinti gyventojus, nes kitaip jie nesupras, kodėl jie turėtų priimti savo  teritorijoje NATO kariuomenės padalinius, kurie chuliganiškai elgiasi, šėlioja ir sukelia daug nepatogumų latviams. Reikia gąsdinti, kad niekam nekiltų abejonių, ar Latvija eina teisingu keliu, kad tik būdama NATO ir ES ji gali įgyti nepriklausomybę ir suverenitetą, tačiau kartu pardavusi savo nepriklausomybę ir suverenitetą Briuseliui bei Vašingtonui už nemažus pinigus", — mano jis.

  Anot Litovkino, Latvijos valdžiai tenka pagrįsti savo politiką tokiais bukletais, nors Rusija, skirtingai nei NATO, per pastaruosius 30 metų nieko neužpuolė.

  Tegai:
  Rusija, NATO, Latvija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos