11:32 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Anksčiau Lietuva sudarė sąrašą, į kurį įtraukti 32 žmonės, kuriems bus taikomos individualios sankcijos. Baltijos šalys kol kas vardų neatskleidžia

  VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijos pareigūnams, pranešė Latvijos užsienio reikalų ministerija.

  "Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos išreiškia rimtą susirūpinimą dėl Baltarusijos prezidento rinkimų ir ragina rasti taikų ir teisėtą Baltarusijos visuomenės krizės sprendimą. Abi šalys nustatys individualias sankcijas pareigūnams. Visų pirma, sankcijos reiškia apribojimus išduoti vizas", — rašoma pranešime.

  Kas iš Baltarusijos pareigūnų bus įtraukti į abiejų šalių sankcijų sąrašus, neskelbiama.

  Anksčiau Lietuva parengė 32 Baltarusijos pareigūnų, kuriems gali būti taikomos sankcijos, sąrašą. Į jį taip pat įtrauktas Lukašenka. Kaip teigė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, sąrašas jau pateiktas tvirtinti Vidaus reikalų ministerijai. Bus taikomas tik draudimas atvykti.

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc. Opozicija nepripažino šių rezultatų, o pati Tichanovskaja išvyko į Lietuvą.

  Iškart po rinkimų apylinkių uždarymo šalyje prasidėjo nesankcionuoti protestai. Saugumo pajėgos juos žiauriai numalšino, naudodamos ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (330)

  Dar šia tema

  Tichanovskajos spaudos konferencijos metu Lietuvoje sulaikytas provokatorius
  Lukašenka pažadėjo "artimiausiomis dienomis" išspręsti situaciją Baltarusijoje
  Ekspertas: Lietuva kelia rimtą grėsmę Baltarusijai
  Tegai:
  sankcijos, Baltijos šalys, Baltarusija

  Svarbiausios temos