04:38 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Parlamentaras ragina valdančiąją koaliciją susirūpinti dėl Rygos uosto, nes nenoras bendrauti su partneriais iš Rusijos turi neigiamą įtaką uosto plėtrai

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Latvijos Saeimos "Santarvės" partijos frakcijos vadovas Janis Urbanovičius paragino pradėti derybas su Rusija "nekenčiama rusų kalba". Taip jis savo Facebook'e pakomentavo situaciją dėl Rygos uosto, kuris, pasak jo, susidūrė su rimtomis problemomis.

  Parlamentaras atkreipė dėmesį į sumažėjusį perkraunamų krovinių kiekį. Rygos uoste šis rodiklis siekia 26,7 proc. Jo manymu, premjerui Krišjaniui Karinšui ši situacija nelabai rūpi.

  Urbanovičius įsitikinęs, kad kroviniai ir darbo vietos uostuose gali atsirasti dėl pragmatiškų santykių su kaimynais Rytuose. Jis paragino valdančiosios koalicijos partijas prisiimti visą atsakomybę už Rygos uosto plėtrą.

  "[Valdančioji koalicija — Sputnik] turi užtikrinti, kad prekės eitų pas mus, o ne pas konkurentus Klaipėdoje, Taline, Sankt Peterburge. Kad tai įvyktų, reikia užmegzti kontaktus, vesti derybas (taip, ir nekenčiama rusų kalba!) ir sunkiai dirbti", — teigė Urbanovičius.

  Jam apmaudu dėl to, kad sostinės uosto klausimo praktiškai neaptaria nei Vyriausybė, nei kandidatai į Rygos miesto tarybą.

  "Jei uostas sugrius, nukentės miestas", — padarė išvadą parlamentaras.

  Anksčiau pranešta, kad Europos Sąjunga atsisakė finansuoti Latvijos uostų modernizavimą. Respublikos susisiekimo ministras Talis Linkaitis teigė, kad buvusio "uostų klestėjimo" jau nebebus.

  Dabar Latvijoje yra tik viena valstybinė kalba — latvių. Rusų kalba yra gimtoji beveik 40 procentų gyventojų, ji turi užsienio kalbos statusą.

  Dar šia tema

  "Srautas sumažėjo". Kaip Baltijos šalys prarado Rusijos tranzitą
  Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
  Ekspertas: uždraudusios energiją iš BelAE, Baltijos šalys turės uždrausti ir rusų
  Tegai:
  rusų kalba, Rusija, Latvija

  Svarbiausios temos