10:29 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad tokie iš anksto suplanuoti JAV bombonešių praskridimai, prie jų prisijungiant vis kitiems daugelio sąjungininkų naikintuvams, vyks virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje

  VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Virš Lietuvos praskrido JAV strateginis bombonešis B-52, o jį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys Ispanijos ir JK naikintuvai, praneša JAV ambasada Vilniuje savo Facebook paskyroje.

  "Rugpjūčio 28 dieną, virš Lietuvos praskrido Jungtinių Amerikos Valstijų strateginis bombonešis B-52, o jį lydėjo šiuo metu NATO oro policijos misijoje dalyvaujantys Ispanijos ir Jungtinės Karalystės naikintuvai. Šis praskridimas — tai iš anksto koordinuotos JAV su kitų NATO sąjungininkių pajėgomis treniruotės, kuria siekiama pademonstruoti Aljanso vienybę ir solidarumą, dalis", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad tokie iš anksto suplanuoti JAV bombonešių praskridimai, prie jų prisijungiant vis kitiems daugelio sąjungininkų naikintuvams, vyks virš visų 30 NATO valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje.

  Pranešime pažymima, jog JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas pabrėžia, kad "JAV įsipareigojimas Lietuvos ir kitų NATO partnerių saugumui — nepajudinamas".

  "Ši treniruotė rodo, kad Aljansas išlieka pasirengęs bei pasiryžęs vykdyti įsipareigojimus abipus Atlanto", — tvirtinama ambasados žinutėje.

  NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV už dideles sumas, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Staigus smūgis nesuveiks: "Prometėjaus" sistema Baltijos šalyse "pamatys" viską
  JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas lankysis Vilniuje
  Tegai:
  bombonešis B-52, Lietuva, NATO, JAV

  Svarbiausios temos