04:29 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)

  Pektadienio duomenimis, Lietuva viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklį

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Atvykstantiems iš Lietuvos į Latviją nuo šeštadienio, rugsėjo 5 dienos, 00:00 val., bus privaloma izoliacija, savo Facebook paskyroje paskelbė Užsienio reikalų ministerija (URM) su nuoroda į Latvijos vyriausybės pranešimą.

  URM nurodo, kad, šiandienos duomenimis, Lietuva viršijo 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų sergamumo rodiklį.

  Pabrėžiama, kad atvykstantiems iš Lietuvos į Latviją nuo rugpjūčio 30 dienos iki rugsėjo 4 dienos 23:59 izoliacija netaikoma.

  Įvažiavus po nurodyto laiko — izoliacija privaloma, jei Lietuva bus įtraukta į Latvijos sąrašą. Sąlygos, taikymas, išimtys verslui, sportui, kultūrai ir pan. yra išdėstyta Latvijos vyriausybės nutarime.

  Paveiktų šalių sąrašas Latvijoje skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigalioja nuo 00:00, tos pačios savaitės šeštadienį.

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį spaudos konferencijoje sakė, jog dar reikia sulaukti formalaus Latvijos sprendimo, tačiau šie skaičiai rodo, jog, nepritaikius išimčių, vykstantys į Latviją nuo šiol turės izoliuotis.

  Jis sakė negalintis pasakyti, kaip turėtų elgtis Latvijoje dirbantys ar besimokantys lietuviai ir ar bus taikomos išimtys atvykstantiems į Latviją šiais tikslais. Tačiau URM savo žinutėje nurodo, kad išimtys bus taikomos.

  Penktadienio duomenimis, Lietuvoje per visą epidemijos laiką patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 3004, sergančių žmonių skaičius siekia 985, 1920 — pasveiko. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  © Sputnik /
  Privalomo kaukių dėvėjimo režimas
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos