17:28 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Viso regiono gyventojai persirgs, įgydami imunitetą koronavirusui, ir epidemija sustos natūraliu būdu, mano gydytojas imunologas Vladislavas Žemčiugovas

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Kadangi dauguma COVID-19 atvejų praeina lengva forma, Baltijos šalys turėtų padėti virusui praplisti, kad pandemija būtų sustabdyta natūraliu būdu, interviu Sputnik Lietuva pasakė medicinos mokslų daktaras, pavojingų infekcinių ligų specialistas, gydytojas imunologas Vladislavas Žemčiugovas.

  Mokykloje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų skaičius jau kelias savaites auga, kaip ir Estijoje. Per praėjusią parą buvo nustatyta 17 naujų atvejų, nuo pandemijos pradžios Lietuvoje iš viso užregistruota 3100 ligos atvejų.

  Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų buvo 16 atvejų, Estijoje — 17,1, o kaimyninėje Latvijoje — tik 4,8.

  Gydytojas imunologas Vladislavas Žemčiugovas pasakė, kad COVID-19 epidemija nesustos tol, kol bus sukurtas "planetinis imuninis sluoksnis".

  "Kalbant apie antrąją bangą, pasaulinė paradigma yra tokia, kad kol persirgs 60 ar daugiau procentų visos Žemės planetos gyventojų — tai bus vadinama planetiniu imuniniu sluoksniu — epidemija ar pandemija nesiliaus. Tai yra, ji kažkur nublės, tačiau ji tęsis. Kalbant apie antrąją bangą, kažkur tam tikruose regionuose, kur laiku buvo imtasi priemonių arba atvykimo apribojimų, kas yra labai svarbu, pavyko užgesinti sergamumo arba naujų atvejų aptikimo rodiklį beveik iki nulio, štai ten galimi nauji protrūkiai dėl įvežtinių atvejų. Neįmanoma sustabdyti ryšių, žmonės pavargsta nuo kaukių, ribojamųjų priemonių ir pan. Bet kokie nukrypimai kartu su įvežta infekcija puikiai išliks šiame regione, šalyje. Lietuva, Latvija, Estija yra nedidelės šalys, todėl ten gali būti pakartotinas sergamumo vystymas", — pasakė imunologas.

  Pasak Žemčiugovo, kadangi dauguma atvejų praeina lengva forma, Baltijos valstybės turėtų "pereiti į trečią greitį" ir padėti virusui praplisti, kad sustabdytų pandemiją natūraliu būdu.

  "Kol nėra vakcinos, virusas išplis po visą šalį ir epidemija sustos natūraliu būdu. Reikia nepamiršti, kad dauguma atvejų — tai lengva forma, ne sunkia. Verta apsvarstyti galimybę atsisakyti ribojamųjų priemonių. Galiu padaryti tokią analogiją: kaip nuo kalnelio galima automobiliu važiuoti antru greičiu, o galima pereiti prie trečio, jei vairuotojas pasitiki savimi ir yra geras matomumas", — pasakė specialistas.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: ES atsilieka nuo JAV ir JK vakcinose dėl COVID-19
  Vilniuje COVID-19 nustatytas M. Mažvydo progimnazijos pradinukui
  Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje pasiekė 3100
  COVID-19 atvejų skaičius rugpjūtį atsispindėjo ES šalių gamybos rodikliuose
  Beveik 10 žmonių Lietuvoje rūkydami kaljaną užsikrėtė COVID-19
  Tegai:
  pandemija, COVID-19, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos