10:23 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Neseniai Lietuvos teisėsaugos organai sulaikė Latvijos gyventoją, kuris į Lietuvą įvežė 200 kilogramų naudotų depozito pakuočių

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Kol Latvijoje dar neveikia pakuočių užstato sistema, iniciatyvūs latviai išveža šimtus kilogramų tuščių plastikinių butelių į kaimynines Baltijos šalis, kurios tuo visiškai nepatenkintos, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į šalies Valstybinę aplinkos tarnybą.

  Užstato sistema numato, kad asmuo gaus pinigus už kiekvieną stiklo, plastiko ar skardinę pakuotę, kurią jis atidavė į specialius pakuočių priėmimo aparatus. Depozito sistemos operatorių Latvijos valstybinė aplinkos tarnyba išrinks tik šį mėnesį, tuo tarpu kaimyninėse Lietuvoje ir Estijoje tokia sistema veikia jau kelerius metus.

  Kaimyninės šalys kenčia nuo to, kad Latvijoje nupirktų plastikinių butelių ar alaus skardinių nėra kur dėti — visi Estijos miškai yra nusėti latviško alkoholio buteliais. Tačiau gali nukentėti ne tik aplinka, bet ir biudžetas — juk už iš Latvijos atvežtą tuščią butelį niekas Lietuvoje ar Estijoje iš anksto nemokėjo užstato.

  Taigi, neseniai Lietuvos teisėsaugos organai sulaikė Latvijos gyventoją, kuris į Lietuvą įvežė 200 kilogramų naudotų depozito pakuočių. Jam buvo skirta 70 eurų bauda.

  Latvijos aplinkos tarnyba priminė, kad pakuočių eksportas į Lietuvą laikomas neteisėtu, jei jų svoris viršija 20 kg, į Estiją — 4 kg. Viršijus šiuos rodiklius, pakuotės laikomos tarptautiniu atliekų persiuntimu, o tokius gabenimus organizuojantys asmenys gali būti patraukti administracinėn atsakomybėn ir nubausti bauda — iki 1100 eurų.

  Kol pradės veikti konteinerių depozito sistema, naudotas pakuotes latviai turi atiduoti atskirose atliekų surinkimo aikštelėse.

  Dar šia tema

  Lietuva nori prisijungti prie Europos plastiko pakto iniciatyvos
  "Greenpeace" siūlo balandžio 5-ąją švęsti "Plastikinės sriubos" dieną
  Spąstuose: JAV šeima iš plastikinių "spąstų" išgelbėjo lokiuką
  "Vilniaus vandenys" vėl užfiksavo nuotekų taršą plastiko detalėmis
  Tegai:
  plastiko atliekos, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos