11:10 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešime teigiama, jog Baltijos laivyno pajėgos nuolat stebi JAV karinių jūrų pajėgų laivo "Ross", įplaukusio į Baltijos jūrą 2020 metų rugsėjo 13 dieną, veiksmus

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Baltijos šalių laivyno pajėgos stebi rugsėjo 13 dieną į Baltijos jūrą įplaukusio JAV karinio jūrų laivyno eskadrinio minininko veiksmus, praneša Rusijos krašto apsaugos kontrolės centras, praneša RIA Novosti.

  "Baltijos laivyno pajėgos nuolat stebi JAV karinių jūrų pajėgų laivo "Ross", įplaukusio į Baltijos jūrą 2020 metų rugsėjo 13 dieną, veiksmus", — sakoma pranešime.

  Baltijos laivynas užtikrina Rusijos karinį saugumą Baltijos jūros regione.

  Tai apima sausumos ir povandenines pajėgas, aviacijos ir oro gynybos pajėgas, pakrančių kariuomenę, taip pat logistikos dalis. Baltijos laivyno būstinė yra Kaliningrade.

  Atsižvelgiant į augančią NATO karinę veiklą šalia jos sienų, Rusijos kariuomenės Generalinis štabas anksčiau pasiūlė aljansui sumažinti įtampą Europoje — atsisakyti didelių šalia vykstančių pratybų, susitarti dėl minimalaus atstumo, per kurį gali priartėti orlaiviai ir laivai, ir naudoti atsakiklius koviniams orlaiviams Baltijos šalyse. Tačiau, kaip anksčiau sakė RF ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Pagrindinių operacijų direkcijos viršininkas pulkininkas Sergejus Rudskojus, Rusijos pasiūlymai buvo "praktiškai ignoruojami".

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Kodėl Vakarai pralaimi skiepų varžybas: Rusiją jau demaskavo
  Lietuva keičia skaičiavimo metodiką: COVID-19 paveiktų šalių sąrašas trumpėja

  Svarbiausios temos