10:03 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Šiuo metu dvylika Baltarusijos įmonių jau priėmė Latvijos kvietimą bendradarbiauti ir yra pasirengusios pervežti savo darbuotojus

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Jau 12 Baltarusijos IT įmonių nusprendė perkelti savo verslą į Latviją, rašo Sputnik Latvija su nuoroda į Press.lv.

  Iš viso į šalį turi atvykti 470 šių įmonių darbuotojų, daugiausia vyresnieji specialistai ir valdybos atstovai.

  Latvijos ūkio ministerijos teigimu, visos šios įmonės yra susijusios su informacinėmis, komunikacinėmis ir kitomis technologijomis, įskaitant "žaliąją" energetiką.

  Anksčiau Latvija pranešė apie savo pasirengimą priimti aukštos kvalifikacijos darbuotojus iš Baltarusijos, suteikti jiems leidimą laikinai gyventi šalyje ir visapusiškai juos paremti.

  Lietuvos "parama"

  Nuo pat Baltarusijos protestų pradžios Lietuva reguliariai kišosi į kaimyninės šalies reikalus, atvirai palaikydama Baltarusijos opoziciją ir ragindama surengti naujus rinkimus. Lietuvos politikai mano, kad prezidento rinkimų rezultatai neva "suklastoti".

  Be to, Lietuva, Latvija ir Estija, nelaukdamos vieningo Europos Sąjungos sprendimo, patvirtino savo sankcijų sąrašą Baltarusijos pareigūnams. Į "juodąjį sąrašą" įtraukta 30 žmonių, įskaitant Lukašenką.

  Rugsėjo mėnesį vidaus reikalų ministerija Baltarusijos piliečiams išdavė 205 leidimus atvykti į respubliką dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, 54 piliečiai jau atvyko į Lietuvą. Šiuo metu leidimai skiriami tiems baltarusiams, kurie nukentėjo nuo "režimo ir represijų", arba "persekiojamiems, aktyviems opozicijos nariams".

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekurstyti situacijos kaimyninėje šalyje ir suteikti Baltarusijos žmonėms galimybę ją susitvarkyti patiems. Kaip teigė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, Lietuva peržengė visas padorumo ribas keldama reikalavimus Baltarusijai. Jis pažymėjo, kad Vilnius kartu su Tichanovskaja "dirba visai nedemokratiniais metodais".

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (321)

  Dar šia tema

  ES pareiškė, kad nelaiko Lukašenkos teisėtu Baltarusijos prezidentu
  ETPA reikalauja, kad Rusija nesikištų į Baltarusijos reikalus
  Permetė "Abrams'us": ką amerikiečiai sumanė prie Baltarusijos sienų
  Tegai:
  Baltarusija, Latvija

  Svarbiausios temos