01:53 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Estijos vadovė ne kartą griežtai pasisakė prieš Maskvą. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad jos pozicija Rusijos Federacijos atžvilgiu yra labai prieštaringa

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid pareiškė, kad Rusija tapo "regionine rizika europiečiams". Apie tai ji pasakojo interviu "ERR" portalui.

  "Tame ir slypi šis pavojus, kurį mes nuolat bandome paaiškinti savo Vakarų sąjungininkams. Dėl šios priežasties Rusija šiuo metu yra pavojinga — nes ji pati mato, kaip užsiveria jos galimybių langas", — sakė Estijos lyderė.

  Anot jos, Rusijos Federacija esą ieško būdų, kaip "pažeisti Vakarų vienybę", paremtą bendromis šių šalių vertybėmis, ir bando ką nors pervilioti į savo pusę bent dėl ​​ekonominių priežasčių.

  "Rusija visa tai daro žinodama, kad jos galimybių langas užsidaro, ir dabar kyla klausimas, kam jie bus pasiryžę, kad pasinaudotų šia galimybe, kol ji galutinai neišnyko. Bet, ko gero, ji jau visiškai išnyko", — sakė Kaljulaid.

  Be to, pasak Estijos prezidentės, mintis apie tai, kad Rusijos Federacija nori išplėsti imperiją, yra "pasenęs mąstymas". Ji pareiškė, kad bet kurios imperijos plėtra ir išlaikymas yra susijęs su išlaidomis, kurioms Maskva nėra pasirengusi.

  Taip pat ji pažymėjo, kad po situacijos Kryme daugelis manė, jog Rusija "užgrobs Ukrainą", tačiau taip neįvyko.

  Baltijos šalių valdžia reguliariai pasisako prieš Rusiją, kaltina ją "agresija" ir šiuo pretekstu savo teritorijose dislokuoja vis daugiau NATO karių ir technikos. Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina nieko pulti.

  Kaljulaid ne kartą griežtai pasisakė prieš Maskvą. Tačiau tuo pat metu ji pareiškia apie dialogo svarbą "net su sunkiausiais partneriais", prie kurių, matyt, priskiriama Rusijos Federacija.

  Interviu Sputnik Lietuva Estijos žmogaus teisių informacijos centro direktorius Aleksejus Semionovas pažymėjo, kad pati Kaljulaid nesupranta, kad apie Maskvą sako visiškai priešingus dalykus.

  Pasak Semionovo, Estijos vadovė negali išsirinkti tarp Estijoje iškeliamų nacionalistinių nuotaikų ir Europoje jai įskiepyto dialogo troškimo. Be to, jis pažymėjo, kad Kaljulaid bando laikytis pragmatiško požiūrio į santykius su Rusija. Visi trys požiūriai daro jos teiginius gana prieštaringus.

  Dar šia tema

  Latvija ir Estija nusprendė įvesti individualias sankcijas Baltarusijai
  Rusija mano, kad JAV veiksmai per pratybas Estijoje yra labai pavojingi
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Rusija, Kersti Kaljulaid, Estija

  Svarbiausios temos