09:59 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Markovičius buvo paskirtas Baltarusijos ambasadoriumi Latvijoje 2018 metais, prieš tai jis vadovavo diplomatinei atstovybei Čekijoje

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka atleido iš pareigų respublikos ambasadorių Latvijoje Vasilijų Markovičių ir atėmė iš jo diplomatinį rangą "už netinkamą tarnybinių pareigų atlikimą", trečiadienį pranešė valstybės vadovo spaudos tarnyba.

  "Dar vienu įsakymu Aleksandras Lukašenka atleido Vasilijų Markovičių iš Baltarusijos šalies nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Latvijos Respublikoje posto ir atėmė iš jo diplomatinį rangą už netinkamą tarnybinių pareigų atlikimą", — spaudos tarnybą cituoja naujienų agentūra "BelTA".

  Markovičius buvo paskirtas Baltarusijos ambasadoriumi Latvijoje 2018 metais, prieš tai jis vadovavo diplomatinei atstovybei Čekijoje.

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Baltarusijos lyderis Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1% balsų), visoje Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Pirmosiomis dienomis veiksmus malšino saugumo pajėgos: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

  Vėliau teisėsaugos institucijos nustojo sklaidyti mitingus ir naudoti jėgą bei specialią įrangą. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. žmonių. Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeisti šimtai žmonių, tarp jų — per 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (477)

  Dar šia tema

  "Neturės teisinės galios": prieš Lukašenkos vizitą Sočyje Tichanovskaja kreipėsi į Putiną
  Putinas ir Lukašenka susitiko Sočyje
  Lukašenka Lietuvą, Lenkiją ir Čekiją pavadino "JAV satelitais"
  Tegai:
  Latvija, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija

  Svarbiausios temos