08:16 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prancūzijos lyderis trečiadienį lankosi Latvijoje. Anksčiau jis lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su šalies vadovu Gitanu Nausėda

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Vizito Latvijoje metu Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė norą sustiprinti strateginį dialogą tarp Paryžiaus ir Baltijos šalių. Transliacija vyko portale "Tvnet.lv".

  "Buvo nuspręsta sukurti trijų Baltijos šalių ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrų bendradarbiavimą, kurio metu ateityje būtų galima aptarti aktualius klausimus", — sakoma pranešime.

  Makronas taip pat išreiškė norą skatinti dvišalius santykius ir stiprinti bendradarbiavimą 5G, kvantinių ir kitų kylančių technologijų srityje.

  Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas savo ruožtu teigė, kad Paryžius ir Ryga turi daug bendro, jie taip pat dirba Europos lygmeniu klimato politikos srityje, stiprina Europą ir kovoja su dezinformacija.

  Официальный визит президента Франции Эммануэля Макрона с супругой Брижит Макрон
  © Sputnik / Sergey Melkonov
  Oficialus Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono vizitas su žmona Bridžit Makron

  Kaip pranešė Sputnik Latvija, taip pat savo kelionės metu Makronas paragino atnaujinti dialogą su Rusija.

  "Mes nesame naivūs, tačiau turime atnaujinti dialogą su Rusija, kad prireikus rastume sprendimus", — sakė Prancūzijos lyderis.

  Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad "dialogas su kaimynine valstybe nepakenks Europos istorijai".

  Anksčiau Makronas lankėsi Lietuvoje, kur susitiko su šalies vadovu Gitanu Nausėda. Be to, šalyje jis susitiko su buvusia kandidate į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja.

  Prancūzijos prezidentas ne kartą pareiškė, kad Europa turėtų bendradarbiauti su Rusija siekiant taikos Europoje. Per pastaruosius metus Makronas bandė sumažinti nepasitikėjimą tarp Maskvos ir Vakarų, norėdamas pasinaudoti Rusijos Federacijos parama sprendžiant sudėtingiausius tarptautinės politikos klausimus.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas Dmitrijus Solonikovas sakė, kad šiuo metu svarbus klausimas yra konkurencija tarp Vokietijos ir Prancūzijos. Eksperto teigimu, Prancūzijos lyderis Emanuelis Makronas turi daugiau laisvės veikti, nes artėjant Bundestago rinkimams Vokietija praranda stabilią retoriką užsienio politikoje.

  Dar šia tema

  Pavilionis Tomaševskį pavadino "Kremliaus idiotu"
  Pritarta siūlymui lengvinti sąskaitų atidarymą Lietuvoje trečiųjų šalių įmonėms
  Tegai:
  Latvija, Gitanas Nausėda, Rusija, Baltijos šalys, Prancūzija, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos