22:15 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Respublikos gyventojai nesidomi ne tik tuo, kas vyksta kaimyninėje šalyje, bet ir situacija kitose valstybėse, mano politologas Kristianas Rozenvaldas

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Latvijos gyventojai yra labai apatiški ne tik politinės situacijos kitose šalyse, be ir savo šalyje atžvilgiu, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas Kristianas Rozenvaldas.

  Dauguma Latvijos gyventojų Baltarusijos situacijoje linkę palaikyti opoziciją, parodė šių metų spalį atlikta tyrimų centro "SKDS" apklausa. Apie tai praneša Sputnik Latvija.

  Apskritai 43 procentai šalies respondentų užjaučia Baltarusijos opoziciją, 17 procentų palaiko dabartinę valdžią ir prezidentą Aleksandrą Lukašenką, o dar 31 procentas nėra linkęs stoti į kieno nors pusę.

  Politologas Kristianas Rozenvaldas pažymėjo, kad Latvijos gyventojai yra pasyvūs, ir ne tik Baltarusijos klausimu.

  "Be to, žmonėms dabar neįdomu tai, kas vyksta Karabache, žmonės nesidomi klausimu, kas vyksta Maskvoje ar kitose šalyse. Žmonės yra tokie apatiški. Tai negali būti siejama su tuo, ar man patinka Lukašenka, ar man patinka Baltarusijos opozicija, ir apskritai ten niekas nežiūri į paties proceso turinį... Baltarusijos klausimas tampa nebe toks aktualus, kaip ir tampa ne tokie aktualūs bet kokie kiti politiniai klausimai, kurie vyksta, be kita ko, ir Latvijoje... Žmonių pasyvumo mastas baugina", — pasakė jis.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva nori išspręsti savo problemas Baltarusijos darbuotojų sąskaita
  Politologas: Tichanovskaja ėmėsi pražūtingo bandymo pakeisti situaciją
  Vilniaus universitete norėtų studijuoti daugiau nei 200 studentų iš Baltarusijos
  "Panaudos ginklus". Kodėl Tichanovskaja pateikė ultimatumą Lukašenkai
  Tegai:
  Baltarusija, Latvija

  Svarbiausios temos