03:27 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1819
 • RUB90.2935
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad per pastarąjį mėnesį į psichologinės pagalbos tarnybas kreipėsi rekordinis skaičius žmonių, besiskundžiančių dėl nuo koronaviruso patiriamo streso

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Nuo metų pradžios Estijoje užregistruota du kartus daugiau mirčių dėl savižudybės nei nuo koronaviruso, praneša "ERR".

  Pranešama, kad nuo metų pradžios iki rugsėjo nusižudė 130 žmonių, o nuo COVID-19 mirė, naujausiais duomenimis, 68 žmonės.

  Socialinio draudimo valdybos sudėtyje esančios pagalbos aukoms tarnybos vadovas Jako Sala pažymėjo, kad dvejus metus savižudybių skaičius tarp vaikų mažėjo, tačiau per aštuonis šių metų mėnesius nusižudė 12 vaikų.

  "Šie duomenys gali būti išdėstyti koronaviruso kontekste, dėl kurio buvo uždarytos mokyklos su jų palaikymo sistemomis ir kontaktais", — pažymėjo jis.

  Klinikinė psichologė ir "Peaasi" pagalbos centro konsultantė Anna-Kaisa Oidermaa papasakojo, kad rugsėjį į juos kreipėsi rekordinis skaičius žmonių, kurie skundėsi dėl koronaviruso grėsmės keliamo streso ir baimės.

  Socialinių reikalų ministerijos Visuomenės sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Kätlin Mikiver, savo ruožtu, papasakojo, kad daugiausia streso jaučia 25–49 metų žmonės ir moksleiviai.

  Per visą pandemijos laiką Estijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 3,9 tūkst. žmonių.

  Dar šia tema

  Įvardyti Lietuvos regionai, kuriuose per išpuolius mirė daugiausiai žmonių
  Įveikime kartu: Pasaulinė savižudybių prevencijos diena Vilniuje
  SAM: patvirtintas Nacionalinis savižudybių prevencijos veiksmų planas
  Tegai:
  koronavirusas, savižudybė, Estija

  Svarbiausios temos