16:23 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Bendras elektros energijos generavimas Baltijos šalyse rugsėjį sudarė 59 proc. visos suvartojamos elektros energijos

  VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. Rugsėjo mėnesį vidutinė elektros energijos didmeninė kaina visose trijose Baltijos šalyse sumažėjo, tačiau labiausiai ji krito Lietuvoje — 9 proc. iki 39,50 EUR/MWh, praneša elektros tiekimo bendrovė "Elektrum Lietuva".

  Pažymima, kad Latvijoje elektra pigo 8 proc. iki 39,91 EUR/MWh., Estijoje — 3 proc. iki 39,60 EUR/MWh.

  Tuo pačiu Baltijos šalyse valandinė kainų amplitudė rugsėjį svyravo nuo 1,46 EUR/MWh iki 189,25 EUR/MWh.

  Pabrėžiama, kad elektros energijos kainų kritimas Baltijos šalyse buvo mažesnis nei Šiaurės šalių prekybos vietose. Kainų skirtumui tarp "Nord Pool" pardavimo vietų turėjo įtakos pajėgumų srautų apribojimai ir generavimo paskirstymas.

  "Rugsėjo mėnesį elektros kainos Baltijos šalyse sumažėjo labiausiai dėl mažesnių elektros energijos kainų kaimyninėse šalyse. Kainoms didžiausią įtaką darė didesni pajėgumų srautai iš Suomijos ir Švedijos SE4 regiono. Iš Baltarusijos ir Kaliningrado srities pastebėti sumažėję jungčių pajėgumai ir energijos srautai", — teigia elektros energijos tiekimo bendrovės "Elektrum Lietuva" direktorius Martynas Giga.

  Teigiama, kad Baltijos šalių elektros energijos suvartojimas rugsėjį, palyginti su praėjusių metų rugsėju, sumažėjo 1 proc. iki 2 109 GWh.

  Vilnius
  © Sputnik/ Владислав Адамовский

  Estijoje paklausa buvo 2 proc. mažesnė ir siekė 604 GWh, Latvijoje elektros energijos suvartojimas sumažėjo 1 proc. iki 556 GWh, o Lietuvoje elektros suvartojimas buvo toks pats, kaip 2019 metų rugsėjį 949 GWh.

  "Rugsėjį Baltijos šalyse pagamintos elektros energijos kiekis, lyginant su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 7 proc. iki 1 247 GWh. Latvijoje elektros energijos gamyba sumažėjo 14 proc. iki 333 GWh. Estijoje, lyginant su rugpjūčiu, gamyba taip pat sumažėjo, ji buvo 12 proc. mažesnė nei praėjusį mėnesį — 433 GWh. Tuo tarpu Lietuvoje elektros energijos gamyba padidėjo 6 proc. iki 481 GWh", — teigiama pranešime.

  Tuo pačiu bendras elektros energijos generavimas Baltijos šalyse rugsėjį sudarė 59 proc. visos suvartojamos elektros energijos.

  Latvijoje gamybos ir suvartojimo santykis siekė 60 proc., Estijoje — 72 proc., Lietuvoje — 51 proc.

  Dar šia tema

  Lietuvoje užfiksuotas rekordinis nekilnojamojo turto pardavimo augimas per mėnesį
  Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19
  Tegai:
  kaina, elektra, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos