20:16 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos prezidento teigimu, tik gimtąja kalba galima išreikšti tikrus jausmus, o jei žodžių nepakanka, galima sugalvoti ir naujų

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Latvijos prezidentas Egilis Levitas paragino jaunus žmones kalbėti ir mąstyti latviškai, rašo Sputnik Latvija.

  "Mažiausiai aštuonios ar devynios kartos kovojo dėl ​​latvių kalbos pripažinimo, tačiau jūs turite ypatingą vaidmenį, kad išlaikytumėte tai, kas atkovota, kasdien vartodami latvių kalbą ir laikui bėgant ją modernizuodami ir tobulindami", — YouTube paskelbtame vaizdo įraše sakė prezidentas.

  Levitas pažymėjo, kad būtina ir naudinga mokėti užsienio kalbas, tačiau tik gimtąja kalba, jo nuomone, galima išreikšti tai, ką žmogus iš tikrųjų jaučia.

  Prezidentas paragino Latvijos jaunimą padėti draugams, jei kas nors skundžiasi, kad jam trūksta žodžių. Jo nuomone, tokioje situacijoje gali praversti senas žodis arba netgi galima sugalvoti naują.

  Be to, Levitas ragino jaunus žmones sukurti trumpą vaizdo įrašą apie tai, kodėl visiems artima gimtoji kalba, ir pasidalinti vaizdo įrašu internete.

  Sputnik Latvija pažymi, kad Levitas jau ne pirmą kartą ragina stiprinti latvių kalbos pozicijas. Per susitikimą su Latvių kalbos ir literatūros mokytojų asociacijos valdyba jis pavadino situaciją "absurdiška", kai valstybinė kalba šeimoje vartojama tik 60 proc.

  Be to, Latvijoje apie 40 procentų gyventojų yra rusakalbiai. Latvių kalba laikoma valstybine, o rusų kalba turi užsienio kalbos statusą, kaip, pavyzdžiui, anglų ar vokiečių. Dabartine Rygos politika siekiama išstumti tautinių mažumų kalbas.

  Pagal Latvijoje priimtą įstatymą 2020 metais visas vidurinis ugdymas bus vykdomas latvių kalba. Taip pat nuo rugsėjo 1 dienos latvių kalba yra vartojama kaip pagrindinė žaidimų, skirtų vaikams nuo penkerių metų, kalba visose respublikos ikimokyklinėse įstaigose.

  Dar šia tema

  Latvijos parlamentaras paragino derėtis "nekenčiama rusų kalba"
  "Užsipuolė rėkdamas": latvis išgąsdino lietuvę, kalbėjusią rusiškai
  "Mes nesame Rusijos gubernija": Latvijoje paskelbta apie pažeminimą dėl kalbos
  Tegai:
  Latvija

  Svarbiausios temos