10:26 2020 Spalio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710
  Baltijoje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip teigė prezidentė, tokių pažiūrų ministras nėra tinkamas Estijos vyriausybei, o gyventojai nusipelno geresnio

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid kreipėsi į valstybės ministrą pirmininką Jurį Ratą dėl vidaus reikalų ministro Marto Helmės pareiškimų interviu radijo stočiai "Deutsche Welle", kuriame jis netolerantiškai kalbėjo apie seksualines mažumas ir pasiūlė jas visas siųsti į Švediją. 

  "Aš nesuprantu neslepiamo vidaus reikalų ministro Marto Helmės priešiškumo mūsų visuomenei. Mes kalbame apie savo žmones — mūsų policininkus ir mokytojus, kūrybingus žmones ir statybininkus, kaimynus, kolegas ir draugus. Ir nepažįstami žmonės taip pat yra mūsų žmonės", — cituoja ERR portalas prezidentės įrašą jos Facebook puslapyje.

  Kaip pabrėžė prezidentas, žmonių skirstymas bet kokiu pagrindu "pažeidžia Konstituciją ir, žmogiškai, yra tiesiog bjaurus".

  Kaljulaid pažymėjo, kad jai buvo "gėda ir liūdna", nes įstatymais ir Konstitucija tikintys Estijos gyventojai dar kartą pamatė, kad vyriausybėje dirba ministras, "kuriam Estijos gyventojų žmogaus orumas yra mažiau svarbus nei jo teisė naudotis jo galia žeminti kitus".

  "Tokių pažiūrų ministras netinka Estijos Respublikos vyriausybei. Estijos žmonės nusipelno geresnio. Šį šeštadienio rytą taip pat aptariau su ministru pirmininku, kuriam išsakiau savo požiūrį", — rašė Kaljulaid.

  Tai nėra pirmasis Marto Helmės ir Kaljulaid bei kitų aukšto rango pareigūnų konfliktas.

  Pernai interviu žurnalui "Foreign Policy" Kaljulaid aštriai sukritikavo politinį konservatorių partijos, į kurią įeina Helmė, stilių ir teigė labai nepritarianti partijos pozicijai tam tikrais klausimais.

  Pasak Kaljulaid, itin griežti pareiškimai apie moteris, kitų tautybių ir seksualinių mažumų atstovus neatspindi daugumos Estijos gyventojų požiūrio.

  Dar šia tema

  Vaivorykštinis Lietuvos pasirinkimas. Mažumos nukreipė teisinga kryptimi
  Šansai — 50 ant 50. Pirmasis Seimo rinkimų turas praėjo, o intriga sugrįžo
  Aukštoji politikos aritmetika — arba į kairę, arba į dešinę. Ką renkatės Jūs?
  Tegai:
  Švedija, Estija

  Svarbiausios temos